Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Daňo: Po vyrovnání byla chuť vyhrát na naší straně

04.01.2023 · Vojtěch Kasal, foto ilustrační
První výhra v novém roce. Oceláři na ledě Hradce Králové dokázali zvrátit nepříznivý vývoj utkání a zvítězit 3:2 po prodloužení. Obrat nastartoval ve druhé třetině Marko Daňo, který nečekanou střelou z úhlu využil přesilovku.

Hradec dokázal rychle otevřít skóre a během první třetiny vedl dokonce 2:0. Jak moc to ovlivnilo rytmus zápasu?

Věděli jsme, že Hradec hraje ve výborném tempu a má řadu rychlých hráčů. Začátek se nám nepovedl, ale naštěstí jsme inkasovali jen dvě branky, protože Mazi (Marek Mazanec) nás výborně podržel. I díky němu to po první třetině nebylo 5:0 a my neměli po zápase. Proto jsme si v kabině řekli, že musíme pokračovat úplně jinak. Oklepali jsme se z toho, dorovnali ztrátu a nakonec jsme rádi za dva body po prodloužení. 

Poté už přišla druhá třetina a tvoje přesilovková trefa. Počítal jsi od samého začátku s tím, že budeš střílet, nebo jsi zvažoval i přihrávku…

Nejprve jsem chtěl poslat křížnou nahrávku přes brankoviště, ale poté jsem zjistil, že mám trochu času, tak jsem zkusil střelu pod víko. A padlo to tam, za což jsem velmi vděčný, protože nás to dostalo zpět do zápasu, který jsme díky tomu otočili. 

Pomohla vám tedy využitá přesilovka. Úspěšnost v přesilových hrách máte zatím procentuálně nejlepší v extralize…

Měli jsme tam dnes i další šance, ale Hradec dobře bránil. Některé odražené puky tam sice mohly spadnout, nicméně jsem rád alespoň za tu jednu využitou přesilovku. Přesilové hry nám v utkáních velmi pomáhají a já doufám, že nám budou takhle dobře fungovat i nadále. Mužstva se na nás připravují, a tak i my se musíme stále zlepšovat a zkoušet nové varianty, abychom byli o krok napřed.

Hradečtí vyhráli šest z posledních sedmi zápasů, tři z nich navíc v prodloužení. Měli jste i tohle v hlavách během přípravy na hru v nastaveném čase?

Šli jsme do toho s tím, že chce získat bod navíc. Po vyrovnání byla chuť vyhrát více na naší straně, obávali jsme se jen, aby neodvolali brankáře, což v minulých zápasech několikrát udělali. Nám se ovšem podařilo zvládnout hru tři na tři a Vožuch (Daniel Voženílek) krásnou kličkou rozhodl. 

Nyní se vracíte zpět do Třince na domácí dvojzápas, následovaný utkáním s Kometou pod širým nebem. Co po dnešku zlepšit, aby z toho byl co největší bodový zisk…

Hrát celých šedesát minut a nenechat si utéct začátek. Mazi (Marek Mazanec) dnes skvěle zachytal, ale jen na něj spoléhat nesmíme. Každopádně jsme ukázali sílu mužstva tím, že dokážeme otočit i špatně se vyvíjející zápas. Dva body jsou pro nás zlaté a já věřím, že na domácím ledě budeme mít lepší vstupy do zápasů, které si dokážeme pohlídat.