David Ostřížek: Vezeme velmi cenné body

29.09.2013 · Martin Stebel
Po pátečním nepovedeném střetnutí na Spartě nastoupili Oceláři k duelu v Litvínově. Na severu Čech po tuhém boji dokázali napravit nelichotivý dojem z předešlého utkání a pod Javorový vezou výhru 3:1. Velice solidním výkonem se prezentoval člen třetí formace David Ostřížek, jenž sdělil redakci oficiálního webu své dojmy.

Svěřenci trenérského tandemu Kalous - Marek toužili v nedělním večeru odčinit páteční nezdar a hned od začátku působili mnohem pozitivnějším dojmem: "Úvod zápasu nám relativně vyšel, poté se hra vyrovnala, jezdilo se nahoru-dolů. Až ve třetí třetině měl více ze hry Litvínov, my jsme se víc zaměřili na obranu, podařil se nám gól a naštěstí se nám povedlo výsledek ubránit až do konce. Byla to velká úleva. Vezeme velmi cenné body," říká 22letý útočník, kterého zdobí zdravé sebevědomí a slušný tah na branku.

Těsně po polovině základní hrací doby byl David u zrodu vyrovnávací trefy Adama Rufera, pro něhož to byl druhý gól aktuální sezony: "Dostal se ke mě puk, podél mantinelu jsem ho skrz litvínovského beka posunul na Rafyho. Šli jsme dva na jednoho, puk se trochu vrtěl, dal jsem to na vyrážečku, odrazilo se to k Adamovi přímo na hůl a napodruhé už to naštěstí trefil," popisuje důležitý okamžik z prostředního dějství.

V minulém kole Oceláři selhali na ploše holešovické arény. Kde tedy hledali inspiraci a morální síly pro kvalitnější herní projev na zimním stadionu Ivana Hlinky? "Po výprasku na Spartě nebyla v kabině moc dobrá nálada. Vyříkali jsme si to mezi sebou, pročistil se vzduch. Řekli jsme si, že do dalšího zápasu musíme jít s čistou hlavou, což se povedlo. Dnes před zápasem jsme si řekli, že Litvínov má poměrně pomalé beky a zkusíme je překvapit, což se nám v konečném důsledku vyplácelo. Snažili jsme se zahušťovat střední pásmo, hodně nám pomohl Šimon, který výborně zachytal," vyjadřuje vděčnost třineckému strážci svatyně.

Hned v úterý 1. října čeká Oceláře další měření sil. Do Werk arény zavítá nejvzdálenější rival - karlovarská Energie. Náš respondent bude právě tento den slavit narozeniny a jako vhodný dárek by jistě akceptoval výhru svého mužstva: "Chceme navázat na vítězný zápas. Myslím si, že mít z víkendového tripu tři body není špatné. Musíme teď dobře zregenerovat, dáme si trénink a těšíme se na úterý. V únavě bych problém neviděl, je začátek sezony a sil máme dostatek. Stejně jako nás i Vary čeká dlouhá cesta na východ. Zkusíme na soupeře vletět hned od začátku. Doma už nemůžeme ztrácet body!"

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice