David Ostřížek: Zbytečné drama, ale body jsou doma

05.02.2012 · Martin Stebel
Během duelu s Litvínovem se obecenstvo v promrzlé Werk aréně nemohlo nudit. K vidění totiž bylo deset branek a svižně ofenzivní hokej. Oceláři zdolali Severočechy 6:4 a znovu oživili naděje na přímý postup do play-off. Úvodní trefu obstaral mladík David Ostřížek. "Byl to šťastný gól, ale i takové platí," culil se při zápasovém komentáři pro klubový web.

Skóre nedělního měření sil se měnilo ve třetí minutě. Mladá formace Ocelářů si vytvořila tlak a vířivým pohybem donutila soupeře kapitulovat. Orsava nahodil kotouč před brankoviště, kde stál náš respondent: "Chtěl jsem se natlačit za litvínovského beka, ale on mě nepustil. Měl jsem snahu se tam vytočit a puk se docela šťastně odrazil od mé brusle. Nejprve jsem nevěděl, že puk je v brance. Až podle reakce okolí jsem vytušil, že to je gól. I takové branky patří k hokeji a potěší," směje se odchovanec frýdeckého hokeje.

Po druhé periodě svítil na kostce stav 5:1, což pro domácí vypadalo nadějně. Jenže černožlutá Verva rozhodně nesložila zbraně a heroickým výkonem snížila ke konci na rozdíl jediné branky. Kde spatřuje příčiny laxnějšího přístupu svého týmu?: "Měli jsme velké herní výpadky, což se nám ve třetí třetině mohlo vymstít. Litvínov ke konci vsadil vše na jednu kartu a předvedl opravdu parádní nátlakový hokej. Bylo to v závěru hodně nepříjemné, ale věřil jsem, že to nakonec zvládneme. Máme silný kádr a takové výsledky bychom měli ubránit. Tyhle herní výpadky bychom ale neměli připustit. Bylo to zbytečné drama, ale body jsou doma, což je podstatné. Dnes jsme to ubránili, ale příště by to nemuselo klapnout," je si vědom šikovný centr, jenž má po 47. kole na svém kontě tři branky a osm asistencí.

David Ostřížek během utkání proti Litvínovu v souboji o puk s Viktorem Hüblem. foto: Marian Ježowicz

Na Krušnohorce to letos Oceláři opravdu umí. Ve čtvrtém vzájemném duelu už potřetí rozhodli o svém triumfu zásluhou povedené první třetiny: "Proti Litvínovu se nám prostě daří, věříme si na ně a ve výsledku se to projevuje. Chtěli jsme na ně vtrhnout, což se myslím povedlo. Asi nám vyhovuje jejich herní pojetí. Nehraji urputnou defenzivu, ale snaží se hrát útočně a potom občas zapomínají na zadní vrátka. V poslední době moc gólů nedáváme, proto nám tento výsledek může dělat radost," konstatuje 21letý forvard.

Formace Orsava - Ostřížek - Hampl zcela jistě patřila k pozitivnějším faktorům střetnutí. Jak hodnotí spolupráci této mladé lajny?: "Hrálo se nám výborně, akorát škoda druhé třetiny, kdy jsme hráli často v oslabení, na které moc často nechodíme. Do desáté minuty jsme toho moc neodehráli a poté se člověk těžko dostane do pořádného tempa. Nebyl to z naší strany špatný zápas, ale stále je co zlepšovat," správně poznamenal a pokračoval na téma reprezentační přestávky, která v příštích dnech následuje: "Volno nám určitě příjde vhod. Do konce základní části chybí pár kol, my musíme zkonsolidovat síly a tahle přestávka nám pomůže. Pořádně potrénujeme a věřím, že závěr extraligy zvládneme!"

Dnes v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice