MISTR 2023/2024

Dorostenec Weiss: Snad nám to vydrží i nadále

30.10.2023 · Martina Sikorová
Skvělý týden za sebou mají svěřenci trenéra Marka Malíka. Mladí Oceláři během týdne nastoupili hned do tří zápasů, na svůj účet v dorostenecké extralize zapsali devět bodů a díky tomu se posunuli zpátky do čela východní skupiny. Hattrickem proti Zlínu a nahrávkou na vítězný gól v Pardubicích se blýskl nejproduktivnější hráč týmu Matěj Weiss.

V uplynulém týdnu jste hráli každý druhý den, navíc hned dvakrát venku. Jak náročné to bylo?

Samozřejmě to bylo náročné, ale myslím si, že jsme se na tenhle týden s kluky těšili. Před dvěma týdny nám odložil zápas Hradec, další týden Pardubice, takže jsme hráli jen jeden zápas za týden. Těšili jsme se a věděli jsme, že je tenhle týden hodně důležitý, takže jsme šli do každého zápasu naplno, abychom si před repre pauzou pojistili první místo v tabulce.

Nabitý týden jste začali ve Zlíně. Jak moc důležité bylo, že jste na gól inkasovaný v první minutě našli rychle odpověď?

Od začátku sezony nás trochu trápí začátky zápasů, kdy dostaneme rychle gól a potom se to snažíme dohnat. Je dobře, že ve Zlíně se nám na to podařilo takhle rychle zareagovat a měli jsme ještě čas přidat do konce třetiny další gól. Potom jsme si zápas dobře pohlídali a zvítězili.

V zápase sis nakonec vystřílel hattrick a potvrdil roli nejlepšího střelce týmu. Jak se zatím v téhle sezoně cítíš po osobní stránce?

Cítím se zatím skvěle. Týmu se daří a já jsem rád, že můžu přispět nějakými těmi body a být pro tým platným hráčem. Samozřejmě tady musím zmínit moje spoluhráče Michala Rybnikára a Robina Švančaru, kteří mi ty góly krásně připravili. Byl to můj první hattrick v extralize dorostu, takže jsem si to užil.

Ve Zlíně to sedlo celému vašemu útoku, prsty jste měli hned ve 4 z 5 gólů. Jak se ti s Robinem Švančarou a Michalem Rybnikárem hraje?

Myslím, že si rozumíme na ledě i mimo něj. Snad nám to vydrží i nadále. Pokud kluky nevytáhnou do juniorky, tak doufám, že budeme tvořit obávané trio, na které se soupeři budou muset připravit.

Pojďme k dalšímu zápasu. V Pardubicích jste zvítězili díky dvěma gólům za 45 sekund. Co bylo rozhodující?

Celkově se nám ten zápas tam povedl. Přijeli jsme sice trošku později, takže jsme šli bez rozcvičky rovnou na led, ale zvládli jsme to dobře a ukázali jsme týmovost. Byl to už trošku takový play off hokej. Pardubice jsou velmi silný tým a byly to důležité 3 body. Do třetí třetiny se šlo za vyrovnaného stavu a bylo to o detailech. A taky o tom, kdo to bude chtít víc. Nakonec nám tam padly ty dva góly rychle po sobě a Pardubky už na to nestihly zareagovat.

Týden jste zakončili výhrou s čistým kontem nad nepříjemnou Jihlavou. Jak hodnotíš tenhle zápas?

Víme, že Jihlava je houževnatý a nepříjemný soupeř. Umí překvapit kohokoliv. Povedla se nám první třetina, nepustili jsme je téměř k ničemu. To si myslím, že rozhodlo. Myslím si, že jsme celý zápas určovali tempo hry a jsme rádi, že jsme týden před pauzou završili 9 body.

Teď vás čeká dvoutýdenní reprezentační přestávka. Jak moc důležité pro vás je, že jste se ještě před ní vrátili do čela východní skupiny? A jak by měl vypadat váš program během pauzy?

Samozřejmě teď může panovat v týmu nějaká pohoda, ale to neznamená, že by nás to mělo nějak uspokojit. Musíme jít do každého zápasu s tím, že tabulka je jako by měl každý 0 bodů. Je to hodně vyrovnané, takže každá ztráta bodů může být rozhodující. Program je stejný jako každý týden, akorát v pátek a o víkendu máme volno.