Hlavní trenér dorostu Marek Malík: Nesmírně důležitá je vnitřní síla kolektivu

18.03.2024 · Martina Sikorová
Začátek týdne bude v Třinci hokejem opravdu nabitý! Kromě juniorského play off se rozjíždí i čtvrtfinále dorostenecké extraligy, ve kterém svěřenci trenéra Marka Malíka vyzvou Plzeň.

45 zápasů, 35 výher. V dlouhodobé části soutěže si mladí Oceláři počínali úspěšně a nakonec z toho bylo druhé místo. “Základní část a nadstavba se nám povedly podle našich představ a jsme moc spokojeni s tím, jak kluci pracovali. Podstatnou část nadstavby jsme se museli obejít bez klíčových hráčů, kteří byli přeřazení do juniorky. Měli jsme jasně nejmladší tým v celé extralize a kluci se s touto situací vypořádali parádně. Byli jsme konkurenceschopný tým, často jsme soupeře přehrávali a až na pár zápasů, které se nám nepodařily, jsme odehráli skvělá utkání. Velice nás také těšilo, že i kluci, kteří doplnili juniorku, nebyli jen do počtu a odehráli kvalitní zápasy s velkým ice timem a důležitými rolemi v týmu juniorky.”

Zatímco loni pokračovali třinečtí mladíci rovnou do osmifinále, letos si vzhledem ke změnám v dorostenecké extralize mohli na týden odpočinout. Ze druhého místa si totiž vybojovali místenku rovnou do čtvrtfinále a na soupeře si museli počkat až do soboty, nakonec jim připadla Plzeň. “Tento systém soutěže je pro nás bohužel zase nový, protože se pořád něco mění. Pauzu jsme využili hlavně k přípravě naší hry a systému. Soupeře si v play off vybírat nemůžete a my víme, že každý zápas bude těžký. Proto se hlavně chceme soustředit na náš výkon a na naši hru.”

Potřetí v řadě povede dorostence Ocelářů do vyřazovacích bojů v roli hlavního trenéra Marek Malík. Co bývalý obránce s bohatými zkušenostmi z NHL považuje v play off za nejdůležitější? “Není to žádné tajemství, ale v play off je velice důležité, aby byli hráči zdraví. Jelikož nastanou náročné situace, nesmírně důležitá je vnitřní síla kolektivu, upozadit své osobní zájmy a obětovat vše pro tým. Společně jít do boje proti komukoliv. Celý rok takto kluky vedeme, aby byli připraveni na náročná období a těšíme se na náročné play off.”