Hrubec: Jsem rád, že můžu chytat, ale měli jsme to ukončit

19.03.2013 · Adam Sušovský
P r a h a - Šimon Hrubec je po vážném zranění oka zpátky! Svůj návrat do brankoviště musel urychlit kvůli absenci Petera Hamerlíka. Sice svou úlohu zvládl perfektně, byl také vyhlášen nejlepším hráčem Ocelářů, Třinec ale i přes jeho skvělý výkon šestý zápas série se Spartou nezvládl, prohrál 1:3 a o postupujícím do semifinále rozhodne až středeční bitva ve Werk aréně.

Šimone, kdy jste se vůbec dozvěděl, že půjdete do brány?
V podstatě včera na oční klinice v Olomouci, kde mě čekalo pořádně vyšetření. Byl jsem hodně nervózní, jel jsem tam s přáteli a přítelkyní. Dostal jsem ale zelenou a měl jsem z toho fakt obrovskou radost.

Všechno se semlelo z hodiny na hodinu a vy jste musel rychle do brány, nebyl to problém??
Ne. Vůbec žádný. Ještě, když jsem na to oko neviděl, tak jsem vtipkoval, že si více utáhnu přilbu a půjdu chytat. Nakonec jsem měl ale ty gumy úplně stejné. Jen jsem si musel změnit mřížku, protože tou mřížkou s velkýma očima může projít čepel a já chtěl, aby bylo oko fakt co nejvíce v bezpečí.

Opravdu jste neměl ze střel soupeřů, nebo ze skrumáží na brankovišti obavy?
Obavy? Vůbec žádné. Snad jen, abych v té masce vypadal dobře.

Jak jste se v bráně cítil?
Na to, že jsem nebyl týden na ledě, tak jsem rád, že jsem nezapomněl chytat. Naše prohra je ale velká kaňka, měli jsme to tady ukončit.

Neměl jste s tím zraněním během zápasu žádné problémy?
Ne, vůbec. Ráno jsem si zkusil, jestli uvidím puky z dálky a viděl jsem. To byla asi jediná dobrá zpráva dne.

Proč to dnes nevyšlo?
Byli lepší, to musím uznat. Byli jsme nedisciplinovaní a měli slabou první třetinu. Když jsme se začali dostávat do hry, přišly vyloučení a srazily nás zase dolů.

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice