Hudáček po Winter Games: Každý hráč o tom sní

13.01.2023 · Daniel Ježek
Libor Hudáček prožil snový večer. Na Tehelném poli spolu s dalšími slovenskými parťáky zářil, čtyřmi body vytvořil extraligový rekord v zápasech pod širým nebem a řídil demolici brněnské Komety. Někdejší hráč bratislavského Slovanu bude mít na co vzpomínat.

Jak sis užil zápas? Demolici Komety řídili Slováci, měli jste větší motivaci?
Užili jsme si i déšť, ale to k tomu patří. Jsme rádi, že jsme tolika góly a vítězstvím mohli potěšit naše příznivce. Marka jsem se ptal, jestli má nějakou čepku. Dělal jsem si z něho srandu. Byla to pro nás extra motivace, zvlášť pro ty, kteří jsme na Slovanu hráli. Užili jsme si to, měli jsme tady hodně lidí z rodiny, plno známých. Je to opravdu pěkné, úplně něco jiného, než na zimním stadionu. Každý hráč o tom sní. Jsem rád, že jsme si to mohli splnit a užít si to. Děkujeme Slovanu, že takovou akci uspořádal.

Jaký byl led? V první a třetí třetině dost pršelo.
Na začátku to bylo super, pak jak začalo pršet, tak puky začaly odskakovat. Ve druhé třetině to bylo super, pak ale začalo opět pršet. Ale to k tomu patří. Museli jsme se s tím popasovat a hrát i v těchto podmínkách.

Kdy jsi naposledy hrál venku?
Dva nebo tři roky nazpět. Často jsme si dělali Winter Classic na Spiši. Když byla dobrá zima, tak venku, když byla slabší, tak nám uvolnili led vedle na stadionu. Máme s tím zkušenosti.

Forma týmu je výborná, že?
Snažíme se hrát co nejjednodušeji, o to to je lepší vpředu. Tam máme dovoleno vše, jsme kreativní hráči. Lajny spolu dobře sedí, doufám, že to tak bude pokračovat i nadále.

Fanoušci byli trochu dál, byli slyšet?
Když člověk seděl na střídačce a vnímal tu atmosféru, tak to bylo super, užívali jsme si to. S klukama jsme se o tom bavili, že byť fanoušci byli dál, tak je bylo slyšet. Déšť ale hodně překážel. Člověk nic nevidí, potřebuje stěrače na plexisklo. Pořád jsme si plexi utírali a na ledě to nebylo ideální. Podmínky ale byly stejné pro všechny, nám asi více vyhovovaly.

Měli jste čas si projít město?
Mám na to vůbec odpovídat? Jasně, že jsme byli. Máme tady rodinu, známé. I teď po zápase to půjdeme oslavit, patří to k tomu.

Jaké bylo bruslení s rodinou?
To bylo pěkné, že jsem mohl vzít syna na led a zabruslit si s ním. Že mohl zažít to stejné, co my. Myslím, že i kvůli tomu se to dělá. Děti to viděly, mají další sen si zahrát venkovní utkání. Super myšlenka.