MISTR 2023/2024

Hudáček: Držíme pospolu, jsme na vlně. Musíme takhle pokračovat!

04.11.2023 · Ondřej Kuchař
Devět extraligových utkání v řadě s bodovým ziskem. V součtu s Ligou mistrů pak celkem jedenáct! Oceláři i po derby ve Vítkovicích dál surfují na vítězné vlně. V Ostravě zdemolovali modrobílé 6:3. „Dobrý zápas,“ usmíval se jeden ze střelců Libor Hudáček. Děkoval skvělým třineckým fanouškům.

Přes šest stovek příznivců Ocelářů dorazilo v pátek do Ostravar arény, aby v derby vytvořili červenobílé peklo. Byli slyšet, byli cítit. Týmu pomohli. Své miláčky dotlačili k výhře 6:3!

„Jsme rádi, že jsme naše fanoušky potěšili. Do Vítkovic jich přijela spousta, hodně dalších to pak určitě sledovalo doma a drželi nám palce. Super, že jsme utkání dotáhli do vítězného konce. Jsme spokojení, ale zároveň si jsme vědomi chyb. Pokaždé jsme po našem vstřeleném gólu rychle inkasovali. Musíme na tom zapracovat, jinak ale z naší strany dobrý zápas,“ sypal ze sebe Libor Hudáček.

Na svou stranu duel Oceláři překlopili během třetí třetiny, kdy se během tří a půl minuty trefili hned třikrát. „Napadalo nám to tam. Jsme rádi, že jsme pak mohli utkání v klidu dohrát. Řekl bych, že to byla naše nejlepší třetí třetina v ročníku,“ pokýval hlavou útočník Třince.

Gólem na 6:3 zatloukl poslední hřebíček do vítkovické rakve a z branky vyhnal Matěje Machovského. Trefu mu při přečíslení dvou na jednoho skvěle nachystal Marko Daňo. „Celé střídání bylo z naší strany skvělé. Založení útoku oběma obránci, rozehrávkou přes střed. Marko skvěle zvládl situaci jeden na jednoho a poslal mi puk před poloprázdnou branku. Jen jsem se do toho opřel. Super, že to prošlo do branky.“

Po jedné brance v zápasu zaznamenal každý z členů druhého útoku. Prosadili se Hudáček, Daňo i Andrej Nestrašil. „Cítíme se dobře. Chemie v lajně funguje, zase jsme se nakopli. Snad budeme takhle pokračovat a dál pomáhat týmu,“ přeje si Hudáček.

Slezané tak dál táhnou bodový špagát. Ten čítá už celkem devět extraligových mačů. Takže pohoda? Kdepak. „Pohoda v hokeji neexistuje. Nazval bych to dobrou náladou. Jsme na vlně, máme flow. Všichni držíme pospolu, taháme za jeden provaz. Škoda, že po víkendu přijde repre pauza, nejraději bych v tomhle duchu pokračoval rovnou dál!“