Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Hudáček: Je teprve srpen, bude to lepší a lepší

09.08.2022 · Adam Sušovský
Přišel do kádru úřadujících mistrů jako zatím poslední posila a netají se tím, že by chtěl být jedním z lídrů týmu. Ve Vítkovicích oblékl Libor Hudáček dres Ocelářů poprvé, v prvním přípravném zápase před sezonou litoval zahozených šancí.

Nabitý útok Ocelářů se krátce před startem sezony na ledě rozrostl o bronzového medailistu z letošní olympiády, slovenského útočníka Libora Hudáčka. Před pár lety si v Liberci udělal velké jméno a s očekáváním, že se stane lídrem týmu, přichází i nyní do Třince.

Jednatřicetiletý Slovák za Oceláře debutoval už v úvodním přátelském utkání ve Vítkovicích, v jedné formaci nastoupil s Andrejem Nestrašilem a Danielem Voženílkem. A ze spolupráce má dobrý pocit, rodí se Ocelářům nový úderný útok? 

"Na to, že jsme spolu necelé dva týdny, si myslím, že to nebylo špatné. A navíc to bude lepší a lepší," líčil Hudáček novinářům po utkání, ve kterém se sice jeho formace gólově neprosadila, ale nápaditou souhrou v útočném pásmu nadělala soupeřům nejednou velké problémy. "Už několik sezon hraju centra a než jsem v Třinci smlouvu podepsal, mluvil jsem o tom i s trenérem. Kdyby bylo nejhůř, můžu zaskočit i na pravém křídle, ale přišel jsem sem na pozici centra," doplnil. 

Od začátku přípravy Hudáček i v tréninku tvoří dvojici s nejproduktivnějším Ocelářem minulého play off Andrejem Nestrašilem, v jednom útoku je doplňuje další nová tvář týmu Daniel Voženílek. "Ale kdo ví, třeba se to ještě bude měnit a budeme zkoušet různé věci, od toho příprava je," poznamenal Hudáček. 

Oceláři ve vypjatém derby, před téměř dvěma tisícovkami diváků, podlehli v Ostravě Vítkovicím 1:2. A jako jeden z rozdílových momentů zápasů jdou jistě označit přesilové hry. Oceláři jich měli k dispozici několik, včetně pět minut dlouhé po faulu Kaluse na Patrika Hrehorčáka, ale proměnit dokázali jen jednu. 

"Je pravda, že přesilovek jsme měli hodně. Musíme v nich dávat více gólů. Přijde mi, že jsme to dneska hráli až moc na krásu, hledali přihrávky do prázdné branky. Zítra se na to podíváme, rozebereme si to a věřím, že příště budeme chtít dávat jiné góly," přemýšlel Hudáček. 

"Hlavně jsem si po dlouhé době užil znovu zápas. Jsem rád, že jsem mohl hrát už dnes. Měl jsem sám dost šancí, ani jednu jsem nevyužil. Z toho jsem zklamaný, nicméně je teprve srpen. Tým se sehraje a já se snad taky rozstřílím, abych byl příště prospěšný víc."

Další přípravné utkání Oceláři sehrají už tento čtvrtek na ledě partnerského týmu ve Frýdku-Místku.

×
Dnes v 17:30 | Dor.
HC Oceláři Třinec
HC Sparta Praha