Hudáček: Máme se z čeho poučit, ve Varech musíme vyhrát

27.10.2022 · Adam Sušovský
Herní kolaps ve druhé třetině, tři inkasované góly. Tak Oceláři ztratili televizní šlágr kola proti Pardubicím. Lídr soutěže ve WERK ARENĚ potvrdil formu, i přes drtivý tlak Třince v závěru udržel výhru 3:2. "Máme se z čeho poučit, hodíme tenhle zápas za hlavu a musíme vyhrát v neděli ve Varech," prohlásil útočník Libor Hudáček.

Pojďme na začátek ten zápas zhodnotit: Zásadní asi byly dvě zcela rozdílné třetiny, v té první jste dokázali Pardubice přehrát, ve druhé jste úplně vypadli z role. Proč?

Kdybychom dali v první z našeho tlaku dva, tři góly, bylo by to nakonec něco jiného. Akorát, že na kdyby se nehraje. Druhá třetina byla z naší strany něco katastrofálního. Proti týmu, jaký má Dynamo, nestačí hrát jen čtyřicet minut. Máme se z čeho poučit, musíme to hodit za hlavu a vyhrát v neděli v Karlových Varech.

Jak moc Pardubice nakopla vyrovnávací branka hned z kraje druhé třetiny?

Každý gól hru ovlivní. Stejně jako každá naše chyba, nebo zbytečné vyloučení. Má to vliv na zápas i naší psychiku.

Cítili jste ve druhé třetině frustraci z nepříznivého vývoje?

Asi nějakou ano. Neudělali jsme v té třetině skoro nic dobře, vždyť jsme měli snad jen jednu střelu. Takovému týmu, jako máme my, se tohle nesmí stávat.

V závěru zápasu jste ještě díky přesilové hře dostali za stavu 2:3 možnost k velkému tlaku, co chybělo?

Gól. Měli jsme šance, tlačili jsme je, bušili do nich... Jenže oni také výborně blokovali naše střely. Asi si zasloužili vyhrát víc.

Ty sám jsi měl taky slušnou šanci v zápase dát gól, co chybělo tvému sólu?

V jeden moment mě ten obránce sekl po hokejce, možná po ruce. Musel jsem v tu chvíli jít do bekhendu, to jsem původně nechtěl. Brankář zakončení pěkně chytil, škoda.

Pardubice jsou považovány za favorita soutěže, v letošní sezoně jste s nimi prohráli těsně o gól už podruhé, pokaždé jste přitom měli zápas rozehraný dobře...

Přesně tak, vedli jsme a oni pokaždé otočili. Tak, jak jsme udělali individuální chyby v září v Pardubicích, dělali jsme je i dneska doma. Druhá třetina dnes byl výbuch, to samé se nám stalo i tam. I Pardubice ale ukázaly, že mají sílu. A my už víme, že tohle na ně nestačí. Že příště musíme být ještě o něco lepší.