Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Je trochu zázrak, že mohu v Třinci vůbec hrát, říká Štěpán Novotný

22.08.2019 · Martin Stebel
Závěrečný test před zahájením letošního ročníku Champions Hockey League nevyšel Ocelářům podle optimálního scénáře. Přesto lze najít několik pozitiv. Jedním z nich je současná střelecká potence ŠTĚPÁNA NOVOTNÉHO, který se v rámci přípravy trefil už potřetí ve třetím utkání.

Poslední zápas před začátkem Ligy mistrů nedopadl výsledkově ideálně. V čem byl problém?

Minimálně půlku zápasu byla Olomouc lepší, měla vyšší tempo, lépe bruslila, měla víc ze hry. Až ke konci jsme se dostali na koně. Přišlo mi, že Olomouci v závěru trochu došly síly, protože hraje náročný, agresivní hokej.

Z osobního hlediska docela povedený zápas. Třetí utkání přípravy a třetí gól, tentokrát po bekhendovém blafáku...

Sehráli jsme to s Aronem celkem hezky. Ve středu hřiště se otevřel prostor, měl jsem hodně času udělat něco, co gólman nečeká.

Nemáš moc vysoký čas na ledě, přesto pravidelně skóruješ. Jak odhaduješ své šance na zisk stabilnější pozice v extraligovém kádru?

Jsem hráč, který si sestavu musí vybojovat jen na základě svých výkonů. Nikdo mi tady nedá nic zadarmo. Tyhle zápasy proto vnímám jako klasický kemp. Buď budu hrát dobře a nechají si mě v kádru, anebo naopak půjdu jinam. Nic mezi tím neexistuje. Do každého zápasu jdu s tím, že musím něco ukázat, něco udělat, abych se tady udržel.

Dneškem skončily přípravné zápasy. Co vám tohle období ukázalo?

Přípravu můžeme hodnotit pozitivně. Dnes to sice nevyšlo, ale jinak hlavně proti Kometě to dvakrát z naší strany byly super výkony. Chválím také tréninky, ty jsou fantastické, mají vysoké tempo, jezdíme nahoru-dolů. Jsem si jistý, že na sezonu budeme připraveni výborně.

Je docela pravděpodobné, že díky kvalitním výkonům získáš nominaci pro blížící se dvojzápas v Lize mistrů do Finska a Běloruska...

Snad to dobře dopadne. Byly by to zápasy, které jsem nikdy v životě nezažil, nikdy jsem si to nevyzkoušel. S finským hokejem mám minimální zkušenost. Kdysi dávno jsem snad hrál proti finské repre U18 či U20, na klubové úrovní ale žádnou zkušenost nemám. Proti Bělorusům jsem tuším nikdy nehrál. Kdysi jsem hrál za Lva Praha, ale do Minsku jsem se tehdy nedostal. Byl by to rozhodně velký zážitek.

V Třinci jsi absolvoval první letní "suchou" přípravu. Ví se o tobě, že jsi milovníkem fitness a posiloven. Většina hokejistů letní dril naopak moc nemusí. Jsi v tomto směru výjimka?

(Usmívá se) Nechci, aby to vyznělo tak, že mám raději "suchou" přípravu než zápasy. Je ale pravda, že letní tréninky mám asi v oblibě víc než většina ostatních kluků. Cvičení v posilovně i mimo mě jednoduše baví, nacházím v tom potěšení. Hlavně si to ale vše užívám. Minulou sezonu jsem začal na Slovensku, kde to bylo z osobního hlediska velké trápení, reálně jsem zvažoval konec kariéry. Když o tom teď uvažuji, je trochu zázrak, že ještě vůbec mohu hrát v Třinci!