Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Jeřábek: Je to boj v každém střídání

07.04.2023 · Adam Sušovský
S hlavou nahoře, ale rozhodně ne s úsměvem odcházeli Oceláři z ledu po čtvrtém semifinále. Na domácím ledě podlehli Pardubicím 0:2, přestože si v závěru utkání vytvořili drtivý tlak a sérii obrovských šancí. "Jenže Dynamo hraje taky obětavě, vylehali nám to," klesl hlasem obránce Jakub Jeřábek.

Semifinálová série s Pardubicemi je srovnaná. Oceláři splnili, co plánovali: Předvedli výrazně aktivnější výkon než ve čtvrtek, ale paradoxně to nakonec na bojujícího soupeře nestačilo. S Dynamem prohráli ve WERK ARENĚ 0:2, série je srovnaná 2:2 na zápasy. 

"Já bych přitom řekl, že to byl docela dobrý zápas ve vysokém tempu na obě strany," řekl obránce Jakub Jeřábek, jeden z nejvytíženějších třineckých hráčů zápasu i celého play off. "Půlku zápasu asi měly opticky navrch Pardubice, ale pak jsme se snažili srovnat, měli jsme to tam párkrát nabito dobře, škoda... Taky hrají obětavě, šance nám vylehali," řekl Jeřábek. 

Mluvil zejména o momentech v posledních deseti minutách utkání poté, co se hosté dostali do vedení a Třinec i díky přesilovce získal obrovský tlak. Do obrany v čele s brankářem Romanem Willem ale Oceláři tentokrát bušili marně. Přestože se už několikrát zdálo, že je hostující gólman překonaný, vždy ho někdo ze spoluhráčů na brankové čáře ještě dokázal na poslední chvíli nahradit. 

Semifinálová bitva je tak srovnaná, do Pardubic se v pondělí stěhuje za stavu 2:2 na zápasy. 

"Je to boj v každém střídání," popsal Jeřábek sérii. "Oba týmy se snaží hrát hodně trpělivě, zápas pak většinou rozhodne jeden gól. Jak říkám, je to boj, ale v play off to je samozřejmost," doplnil třinecký bek.