MISTR 2023/2024

Junior Ošmera: V Třinci se mi líbí, ale přechod do nového prostředí nebyl jednoduchý

20.09.2023 · Šárka Kolková
Obměněný tým juniorky má za sebou první čtvrtinu základní části a s osmnácti body aktuálně drží první místo ve skupině Východ. Jedním z nováčků v kádru loňského vicemistra je i sedmnáctiletý obránce Adam Ošmera.

Proti Ocelářům jsi hrál loni osmifinále dorostenecké extraligy. Jak se zrodil tvůj přestup z Jihlavy do Třince?

Byl jsem osloven skautem třineckých Ocelářů s nabídkou stát se hráčem Třince.

Jak se ti líbí pod Javorovým? A jak ti sedli noví parťáci a trenéři?

V Třinci se mi líbí, ale přechod do nového prostředí nebyl jednoduchý. Spoluhráči i trenéři mě přijali dobře.

Pro tebe je to první sezona mezi juniory. Jaké cíle máš pro tenhle rok?

Jako prvoročák není jednoduché se prosadit, navíc v novém a tak kvalitním týmu. Mé cíle jsou stát se plnohodnotným hráčem týmu a nezklamat Třinec. Mezi mé další cíle patří zlepšovat svůj výkon a dostat možnost v seniorském hokeji.

Co říkáš na dosavadní průběh soutěže a vaše výsledky?

Věděl jsem, že soutěž bude vyrovnaná a kvalitní. Všechny týmy jsou dobře připravené. Naše výsledky a předvedená hra jsou na dobré úrovni, ale stále je co zlepšovat.

Hned ve druhém zápase jste jeli do Jihlavy. Jak moc pikantní zápas to pro tebe byl?

Ze začátku jsem měl lehkou nervozitu, přece jenom jsem v Jihlavě hrál od mládeže a mám tam kamarády a bývalé spoluhráče. Během zápasu ze mě nervozita spadla i díky podpoře týmu.

Co považuješ za své silné stránky? A na čem bys chtěl třeba ještě zapracovat?

Je těžké se sám ohodnotit. Vím, že je spousta věcí, které chci zlepšit a pracovat na sobě.

Kdo je tvým nejoblíbenějším hráčem a proč?

Erik Karlsson. Líbí se mi styl jeho hry, přehled a důraz ve hře.