MISTR 2023/2024

Když se útočníci trápí, musí střílet góly beci, říká Daniel Seman

30.12.2010 · Martin Stebel
Extraligová derniéra roku 2010 přinesla v mrazivé Werk aréně duel dvou zeměpisně nejvzdálenějších rivalů. Spokojenější odcházeli z ledu Oceláři, kteří zdolali Karlovy Vary 4:3 v prodloužení. Nejlepším hráčem utkání byl zcela po zásluze vyhlášen Daniel Seman, dvougólový střelec čtvrteční konfrontace.

O svých dvou gólech

Na první gól mi hezky nahrával Polda. Měl jsem trochu štěstí, protože obránce Varů mi puk lehce přizvedl. Mířil jsem gólmanovi na vyrážečku, ale bek vložil do střely hokejku a puk šel někde nad rameno. Byl to opravdu poněkud šťastný gól. Druhou branku mi taky připravil Jirka Polanský. Perfektně vyhrál buly, počkal jsem si, až mi tam přejede hráč a těsně za ním jsem to poslal. Mensator to viděl na poslední chvíli. Asi na ten puk nemohl reagovat.

O dvoubodovém zisku

Vzhledem k tomu, že jsme většinu zápasu museli dotahovat skóre, tak dva body jsou cenné. Ale v posledních zápasech se zbytečně dostáváme pod tlak. Jsme nuceni dotahovat náskok soupeře, což nás stojí spoustu sil. Je určitě dobré, že jsme to ukončili ještě v prodloužení. Jsme rádi, že jsme dokázali navázat na tlak ze třetí třetiny a povedlo se rozhodnout zápas už před nájezdy.

O inkasovaných gólech v oslabení

Góly které jsme dostali, byly hodně často po odražených střelách. Myslím, že bude potřeba zvýšit důraz před brankou, zahušťovat prostor před gólmanem. Určitě není příjemný pocit, když máte delší dobu tlak, dokážete si vytvořit šance, poté příjde jedna přesilovka soupeře a je po chvilce využitá.

Daniel Seman proti Energii zdvojnásobil svou letošní brankou bilanci. Po čtvrtečním kole má na svém kontě čtyři přesné trefy. foto: Marian Ježowicz

O pětizápasové sérii bez tříbodové výhry

Je cítit, že nemáme zrovna střeleckou fazónu, jakou jsme mívali na začátku sezóny, kdy se nám pravidelně dařilo otáčet zápasy. Ničím jiným než poctivou dřinou se to nedá zvrátit. Musíme hrát trpělivě a tomu hráči, kterému to tam zrovna začne padat, tak ten by to měl vzít na sebe.

O paradoxní situaci, kdy třinecké góly střílejí především obránci

Momentálně skórují hlavně beci, ale pevně doufám, že se k nám brzy přidají i útočníci, kteří se trochu trápí. Podstatné jsou ale dnešní body. Asi bych to nenazýval nějakou krizí. Na každý tým přijde během sezóny menší či větší střelecký útlum. O to víc musíme bojovat.

O nahuštěném programu na konci kalendářního roku

Síly samozřejmě trochu ubývají, ale všechny týmy to mají zhruba stejné. Nehledal bych v tom nějaký problém. Víme, že ty zápasy jdou rychle za sebou a máme i hodně cestování po republice, ale bereme to jako fakt. Teď nás zajímá pouze nedělní utkání v Liberci, které chceme vyhrát.

Fotogalerii z utkání Oceláři - Energie naleznete zde.