Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Lukáš Zíb: Počet vstřelených branek nás těší, zítra se ale začíná od nuly.

03.03.2012 · Daniel Ježek
První zápas v sérii na ledě třinecké Werk arény měl jasný průběh. Oceláři dominovali, konto svého soupeře zatížili šesti brankami. Dvě z nich zařídil Lukáš Zíb, kterému v konečném zúčtování připadla vítězná branka.

Lukáši, vyhráli jste třetí zápas v sérii o kterém se říká, že bývá rozhodující, navíc proti Zlínu nevídaným poměrem...

Dá se říct, že to je pravda v tom smyslu, že Zlín moc branek nedostává. Nám se dnes podařilo i na naše poměry nevídaně hodně branek. Stále to však má stejnou cenu, jako napříkald vítězství 2:1. Je to úplně jedno. Důležité je vítězství. Já si myslím, že ani Zlín nebude mít v hlavě to, že dostal víc branek než obvykle. Každý zápas je jiný, zítra nás čeká nový duel. Nemyslím si, že by to měl být nějaký faktor, který ovlivní celou sérii.

Čím to, že jste těch branek dali tolik? Může to být způsobeno tím, že Zlín musel dotahovat?

Je pravda, že pokud Zlín vede, tak se s ním hraje obtížněji. Na druhou stranu, jestli se soupeř dostane do vedení, tak oni musí otevřít hru a jsou mnohem více hratelní. To se nám dnes podařilo. Dalším důležitým faktorem byly naše přesilovky, které jsme dokázali využít. Pokud si dobře vzpomínám, tak ve Zlíně naše přesilovky nebyly dobré. Tohle rozhoduje play-off, přesilovky, brankáři, dnes se to potvrdilo.

V téhle sérii zatím rozhoduje Miloš Hořava. Dnes dvě branky, minule vítězný nájezd, nakonec to může být ten faktor, který rozhodne o postupu?

Já bych ještě nerad mluvil o postupu, je to ještě předčasné. Každopádně musíme „Hořákovi“ poděkovat za to, že jak ve Zlíně, tak dnes převážil jazýček vah na naši stranu. Dnes otevřel skóre, zápas se pak začal vyvíjet tak, jak jsme potřebovali. Budeme se modlit za to, aby mu střelecká forma vydržela a dotáhnul nás co nejdál. (směje se)

Střílí to ale i bekům, dnes jsi dal dvě branky v přesilovkách, obě rychle po buly...

My se přesilovkám hodně věnujeme, protože ony rozhodují zápasy. Ačkoli v předchozích zápasech to nevyšlo, dnes se to otočilo a přineslo nám to ovoce. Je těžké říct, že se na ně můžme spoléhat, já bych řekl, že spíš ne. Dnes jsme se snažili střílet na bránu, blokovat brankáři výhled, snažili jsme se tečovat, dorážet. Přineslo to ovoce, měli jsme štěstí.

Zkoušíte je takhle i v tréninku?

Je to něco, o čem se bavíme. My bychom se nerádili útapěli v přílišném počtu přihrávek, jak tomu bylo v minulých zápasech. Ta hra i v těch přesilovkách se musí zjednodušit, na hostující branku je potřeba střílet co nejvíc. Je pravda, že každá střela, každý puk, který jde do branky, tak tu obranu rozhýbe, dezorientuje...Takový je moderní hokej a my se o něj snažímě.

Může bránící mužstvo něco udělat proti takhle rychle rozehraným akcím, aby nedostal góly?

Pokud je buly čistě vyhrané na hůl, dojde k lehkému zablokování napadajícího bránícího hráče a pak to je těžké. Samozřejmě ne vždy se podaří čistě vyhrát vhazování. Většinou si ten hráč musí zpracovávat na nohy, na bekhend, nebo ten puk skáče. Není to tak jednoduché. Je to ale těžké něco proti tomu hrát, něco cvičit. Když se všechno povede, tak je to strašně rychlé a je těžké to ubránit.

Po dlouhé době přišlo více lidí, jaká byla atmosféra?

To, že přišlo více diváků, nás těší. Je pravda, že po té mistrovské sezóně jsme je namlsali. Nám to v základní části moc nešlo, oni byli právem naštvaní. My jsme ale dělali, co jsme mohli. Já jsem rád, že na tuhle důležtou sérii, která rozhoduje o naší účastí v play-off, jestli sezóna bude úspěšná, si zase našli cestu do ochozů a podporují nás.

Svou první brankou jsi zakulatil třinecké vstřelené branky v nejvyšší soutěži na rovných 3000...

O tomhle já vůbec nic nevím, nám nikdo nic neříkal. Teď jste mě příjemně překvapil. Já si myslím, že pokud to kluci v kabině zjistí, tak mi něco přišijí. (směje se)

Zítra nový zápas, začíná se od nuly. Co lze od Zlína čekat?

V rozjeté sérii toho moc měnit nelze. Nemyslím si, že by soupeř nějak měnil taktiku. To, co hrají, jim funguje celou sezónu, dostalo je to na místa pro play-off. V tuhle chvíli těžko něco měnit. Čeká nás stejně urputná bitva, věřím ale, že se ten pomyslný jazýček vah přikloní na naši stranu, my budeme úspěšní a uděláme radost sobě i naším divákům.