MISTR 2023/2024

Máme hlavy nahoře! Nic nebalíme, hlásí odhodlaně Nestrašil

03.04.2024 · Ondřej Kuchař
Hodně hořkou pilulku museli v Praze ve druhém utkání semifinále spolknout Oceláři. Pár sekund jim chybělo k výhře a srovnání stavu série na 1:1. Nakonec museli zhltnout bolavou prohru 2:3 v prodloužení. Utkání otevřeně a velmi trefně hodnotil forvard Andrej Nestrašil.

Jak těžce se hodnotí takový zápas?

Řekl bych, že kladně. 59 minut a 53 vteřin jsme hráli přesně to, co jsme chtěli. Bohužel jsme to ale na konci neubránili, uteklo nám to. Byl tam závar před brankou. Spadlo jim to tam. Převahu z konce třetí třetiny si pak soupeř přenesl do prodloužení, tam už jsme toho moc neměli. Spíše jsme čekali na brejk.

Jaký byl zlomový okamžik utkání? Nebyl to velmi sporně odvolaný gól na startu druhé třetiny?

Nemyslím si. Hned jsme pak dali gól, kterým jsme srovnali. Otočili jsme na 2:1. Zlomový moment to asi nebyl. Půlku třetí třetiny jsme to chtěli zavřít, oni byli aktivní. Pak si to přenesli. To je škoda.

Oba zápasy jsme Spartu trápili, nebyli jsme daleko od výhry. Pojedeme domů se vztyčenou hlavou?

Určitě! Taky jsme tady vůbec nemuseli být. Hráli jsme s Budějkama sedmý zápas, už jsme mohli být u moře. Odehráli jsme se Spartou super zápas, je to vyrovnaná série. Chceme využít domácího prostředí a udělat dva body.

Projevila se právě v prodloužení dlouhá série s Motorem? Nechyběly síly?

Všechno je to o hlavě. Před rokem jsme odehráli v play off 22 zápasů, letos je to devět. Furt máme kde brát. Jde o mentální odolnost každého jedince, nehraje se na únavu. Máme opravdu hlavy na hoře, nic nebalíme. Naše sebedůvěra je pořád velká. Víme, co dovedeme.

Druhé utkání bylo výrazně víc ostřejší. Přitvrdili jsme?

Obecně se hrál jiný hokej. První zápas byl mdlý, moc nepřipomínal play off hokej. Teď to bylo z obou stran ostřejší, je to jedině dobře. Byly tam emoce, které k tomu patří. Bylo to fajn. Jsme dospělí chlapi.