Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Mario Cartelli: Rozhodla aktivita v úvodu

08.01.2010 · Martin Stebel
Svůj dosud nejvýraznější triumf sezóny zaznamenali v pátečním kole třinečtí Oceláři. Po kvalitní hře deklasovali svého soka z Kladna 7:0. V telefonickém rozhovoru jsme tentokrát o pozápasové dojmy požádali dvougólového střelce - Maria Cartelliho.

Mario, v minulém zápase s Litvínovem jsi kvůli bolesti kolena absentoval. Už je vše po zdravotní stránce v relativním pořádku?

Musím to zaklepat. Už se cítím mnohem lépe. Měl jsem to jen naražené, byl tam krevní výron. Moc mi pomohl klid na doléčení a dnes se mi hrálo výborně. Koleno mě v ničem neomezuje a snad to vydrží dlouho.

Hned v první třetině jste na Kladno vtrhli jako tornádo a vytvořili si slušný náskok...

Start do zápasu byl z naší strany výborný. Už v šatně jsme si řekli, že chceme začít aktivní hrou a to byl rozhodující faktor pro další vývoj. Poctivě jsme se vraceli dozadu a nedovolili Kladnu skoro nic vymyslet. V další třetině ale Kladno pořádně zabralo a prvních deset minut nás přehrávali. Naše obrana pracovala spolehlivě a navíc nás výborným výkonem podpořil Peter.

Mario Cartelli

Dvěma góly jsi zdvojnásobil svou letošní střeleckou bilanci...

(směje se) Letos holt nejsem tolik ofenzivní jako kdysi. V obou gólech má prsty Květák. Poprvé mě tam šikovně našel a zkusil jsem to vystřelit k tyči. Kopřiva měl možná trochu zakrytý výhled. Druhou trefu mi taky připravil Květák. Bekhendová střela z otočky nad lapačku. Bylo tam malinko štěstí, ale to k hokeji přece patří.

Ke konci zápasu to byl poctivý defenzivní výkon mužstva. Byla tam v podvědomí motivace pomáhat P. Hamerlíkovi k udržení čistého konta?

Určitě. V kabině jsme se o tom před poslední třetinou raději nebavili, ale pochopitelně bylo naší snahou udržet vzadu čisté konto. Kladno má šikovné hráče, proto byla obava, že vymyslí nějaké rychlé přečíslení. Ke konci měl Peter několik fantastických zákroků a ten shot-out si proto plně zasloužil.

V neděli vás čeká složitější úkol. Zápas na pardubickém ledě už zřejmě nebude procházkou růžovým sadem...

To je pravda. Na Pardubice se nám letos nedaří, ale budeme bojovat. Musíme se vyvarovat chyb vzadu a podstatné bude, aby útočníci pomáhali naším bekům, jak tomu bylo na Kladně. Nesmíme je pouštět do brejkových situací, které umí využívat. Je třeba podat stoprocentní a disciplinovaný výkon. Jen tehdy můžeme pomýšlet na výhru.

Prozraď čtenářům, jaký bude víkendový program Ocelářů před soubojem na východě Čech...

Samozřejmě nemá význam se vracet v téhle sněhové kalamitě domů. Už předtím byl ale domluvený nocleh na Kladně. V sobotu dopoledne máme zhruba od deseti hodin naplánovaný trénink na zimáku ve Slaném. Poté už bude přesun do Pardubic. V neděli dopoledne tam máme rozbruslení, pak předzápasová porada a poté už další boj o extraligové body.

×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Motor České Budějovice