Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Martin Růžička: Věřili jsme až do konce!

02.02.2014 · Martin Stebel
Takový zápas zůstane uchován v paměti dlouho! Oceláři mají cenný skalp lídra, ale jejich triumfu předcházela napínavá zápletka téměř jako z hollywoodského trháku! Relativně pohodové vedení 3:0 se půldruhé minuty před koncem změnilo na nerozhodný stav 4:4. Happy-end scénář napsala 13 vteřin před závěrem dvojice Martinů - asistent Růžička a střelec Adamský.

Co se vám honilo hlavou, když hosté v 59. minutě vyrovnali?

Když Sparta dala na 4:4, měl jsem hodně myšlenek. Byl jsem hlavně zklamaný, ale byla stále minuta do konce. Trenér nás na lavičce povzbuzoval, že máme ještě čas, ať hrajeme!

Klíčem k vítězství byla znamenitá první třetina. Poté jste ale poněkud polevili na tempu...

První třetinu jsme zvládli výborně, ale věděli jsme moc dobře, že Sparta bude od druhé třetiny jiný tým, což se potvrdilo.

Jak si vysvětlit vaši herní křeč ve třetí třetině, kdy soupeř nastřílel čtyři branky?

Opravdu nevím. Ke konci jsme nepochopitelně přestali hrát, Sparta měla tlak, bylo jen otázkou času, kdy dají góly. Opustili jsme svou hru a Sparta vyrovnala.

Jak vypadala vítězná branka pohledem muže, který v ní měl prsty?

Vzal jsem puk ve středním pásmu, někdo z našich odblokoval soupeře, měl jsem čas. Rozjel jsem se, na modré jsem se málem srazil s Poldou, nakonec se ke mě puk vrátil, Áda na mě ťuknul, věděl jsem, že bude někde před brankou, hodil jsem mu tam žabku a naštěstí to trefil!

Zdá se, že z Růžičky střelce se pomalu ale jistě stává Růžička nahrávač...

Vždy jsem měl víc nahrávek než gólů (usmívá se). Když vidím lépe postaveného spoluhráče, vždy se mu snažím nahrát.

Ke konci loňského roku jste měli menší herní krizi, ale po novém roce jsou Oceláři jako vyměnění...

Důležitá je pohoda celého týmu i jednotlivce. Když se daří kolektivu, stoupá hned výkonnost jednotlivců. Po novém roce hrajeme dobře a chceme to co nejdéle udržet. V téhle fázi sezony potřebujeme nutně vyhrávat, proti Spartě to jsou zlaté body.Martin Adamský: Zápas netrvá 59 minut, hraje se do poslední vteřiny!Velice cenné body proti mimořádně silnému rivalovi díky bodům ze samotného závěru...

Dřeli jsme, což se vyplatilo. Vést proti Spartě 3:0 je sice krásné, ale hokej se hraje šedesát minut. Málem šel náš náskok vniveč.

První třetina byla ve vašem podání na podtrženou jedničku...

Podařil se nám začátek, to bylo klíčové. Sparta v té době byla ještě, jak se říká "ve vlaku". Bylo znát, že máme lepší pohyb.

Kde hledat důvody toho, že jste ve třetí části přenechali aktivitu soupeřům?

Stejně jako se nám podařil úvod, Spartě vyšla třetí část, kdy dali hned na začátku slepené góly. Potom jsme se dostali do lehké křeče, udělali jsme několik individuálních chyb a soupeř trestal.

Na vítěznou trefu třináct vteřin před koncem už Sparta nenašla adekvátní reakci...

Už před rozhodující brankou jsem měl jednu šanci, zvedal jsem skoro ruce, ale radost byla předčasná, byla to jen tyč. Z protiútoku jsme potom inkasovali. Neustále jsme si ale opakovali, že hokej se hraje celých šedesát minut, ne pouze devětapadesát. Stále jsme věřili!