Mladí Oceláři bojovali na olympiádě dětí a mládeže

11.02.2020 · Martina Sikorová
Na začátku kalendářního roku se v Karlovarském kraji uskutečnil devátý ročník zimní olympiády dětí a mládeže a na tradiční akci pro mladé sportovce nechyběla ani pětice Ocelářů. Do hokejové části turnaje zasáhli Dominik Buják, Michal Pospíšil, Marek Ročák a Patrik Volas a v soutěži v rychlobruslení se představil Robin Švančara!

Mladí sportovci hájili na olympiádě barvy jednotlivých krajů a jelikož v nominaci hrálo hlavní roli trvalé bydliště, Oceláři se představili v dresech dvou různých krajů. Za Moravskoslezský kraj bojovali obránci Dominik Buják s Michalem Pospíšilem a už jednou zmíněný Robin Švančara a v dresu zlínského kraje nastoupili obránce Marek Ročák s útočníkem Patrikem Volasem.

Moravskoslezský kraj získal v hokejovém turnaji zlato!

Pozdější vítěz turnaje v základní části neokusil chuť porážky a z prvního místa tabulky skupiny A postoupil do semifinále. Hráči Moravskoslezského kraje se nezastavili ani ve vyřazovací části, kde nejprve skolili Vysočinu v samostatných nájezdech a ve finále si vyšlápli i na Královéhradecký kraj. S bilancí šesti výher, dvou remíz a skóre 24:11 tak na východ České republiky putovalo zlato!

Obránce Michal Pospíšil si na olympiádě ve třech zápasech připsal tři body za dva góly a jednu asistenci, další starty už ale vinou nemoci nepřidal. “Olympiádu jsem si užil, ale bohužel jsem odehrál pouze tři zápasy, protože jsem onemocněl. Ovšem jsem rád, že to kluci dotáhli do vítězného konce.”

Do finále tak v dresu Moravskoslezského kraje nastoupil pouze obránce Dominik Buják a po závěrečné siréně mohl slavit zisk nejcennější medaile přímo na místě. “Olympiáda byla super, skvělá atmosféra a také organizace. Užil jsem si ji nejvíc, jak to šlo, vychutnal jsem si každou chvíli. Vyhrát olympiádu je nepopsatelný pocit. Všichni z celé republiky o to usilují a tvrdě na sobě pracují, aby vyhráli. Konkurence byla obrovská, ale my se semkli jako jeden tým a zvládli jsme vyhrát. Měli jsme skvělý kolektiv a za sebou tvrdě pracující trenéry, kteří nás vedli za vítězstvím. Dopředu nás hnala i početná skupina fanoušků, která nás vydatně podporovala.

A jak dopadli Oceláři reprezentující Zlínský kraj?

Čtyři výhry, tři porážky a skóre 30:19 = v celkovém součtu šesté místo. Skvěle se v dresu Zlínského kraje odprezentoval obránce Ocelářů Marek Ročák. Čtrnáctiletý bek si v sedmi zápasech připsal dohromady sedm bodů za dva góly a pět asistencí, čímž se stal nejproduktivnějším hráčem, jehož kmenovým klubem jsou HC Oceláři Třinec. “Olympiádu jsem si moc užil, získal jsem tam spoustu nových zkušeností. Jen je škoda, že jsme nezískali medaile, protože jsme na ně měli.”

Olympiádu dětí a mládeže si užil také Patrik Volas, útočník Ocelářů a spoluhráč Marka Ročáka z dresu Zlínského kraje. “Zápasy byly hodně kvalitní. Bohužel se mi bodově nedařilo, ale hodlám to tady v Třinci napravit,” hlásil po návratu do WERK ARENY mladý útočník.

Z hokejisty na chvíli rychlobruslařem

Pozoruhodnou zkušenost prožil Robin Švančara. Dvanáctiletý hokejista třineckého klubu absolvoval na olympiádě dětí a mládeže hned čtyři rychlobruslařské disciplíny. Na dráze si vyzkoušel supersprint, závody na 333 a 500 metrů a štafetu. V individuálních soutěžích se třinecký hráč po rozjížďkách dostal do finále C, ve kterém bral dvě třetí a jednou druhé místo a v týmové disciplíně vybojoval se zástupci Moravskoslezského kraje čtvrtou příčku.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno