Mladí Oceláři o sobě dali vědět v reprezentaci

12.02.2024 · Martina Sikorová
Uplynulý týden patřil reprezentační přestávce, v akci byly i mládežnické výběry Česka a Slovenska. V barvách národních týmů se představila taky jedenáctka mladých Ocelářů.

Reprezentační dvacítka má za sebou úspěšné představení na turnaji ve Švýcarsku. Mladí Češi bodovali v každém ze čtyř odehraných zápasů, na druhé místo je nakonec odsoudila prohra 5:6 po nájezdech s Finy. Výrazně byli v Klotenu vidět i zástupci Ocelářů. Útočník Miroslav Holinka byl s osmi body (2+6) nejproduktivnějším hráčem, do TOP 10 kanadského bodování týmu se vešli i útočník Vojtěch Spěváček (2+1) s obráncem Patrikem Volasem (0+1).

Výsledky dvacítky na turnaji ve Švýcarsku

Česko - Švýcarsko 5:4 po nájezdech

Česko - Německo 3:1

Česko - Švédsko 3:1

Česko - Finsko 5:6 po nájezdech

Osmnáctiletý útočník Adam Cedzo, který si v letošní sezoně vybojoval stabilní místo v dresu partnerského Frýdku-Místku, se na začátku února připojil k slovenské devatenáctce. S tou absolvoval domácí turnaj Vlada Dzurilly, na kterém mladí Slováci vyhráli všechny čtyři zápasy a urvali celkové prvenství. Adam Cedzo zasáhl do tří utkání a připsal si v nich šest bodů (3+3).

Výsledky devatenáctky na turnaji na Slovensku

Slovensko U18 - Slovensko U19 2:5

Slovensko - Ukrajina U18 4:3 po nájezdech

Slovensko - Japonsko U18 10:1

Slovensko - Německo U18 6:5

Osmnáctka před dubnovým mistrovstvím světa vyrazila do zámořského Plymouthu, kde svěřenci trenéra Davida Čermáka odehráli čtyři zápasy během necelých pěti dnů. Výhru ale urvali jen proti Finům, o vítěznou trefu se v přesilovce postaral útočník Petr Sikora (1+1). Dvě asistence pak v Americe zaznamenal obránce Radim Mrtka (0+2), který v šestnácti letech patřil k nejmladším hráčům českého výběru.

Výsledky osmnáctky na turnaji v USA

Česko - Švédsko 4:9

Česko - Finsko 5:0

Česko - USA 2:6

Česko - Švýcarsko 2:3 po prodloužení

Sedmnáctka má za sebou domácí turnaj v Porubě a Kravařích. Mladí Češi si alespoň bod připsali v každém ze čtyř odehraných zápasů, o celkový triumf je připravil až kolaps v posledním utkání proti USA, ve kterém svěřenci trenéra Pavla Patery ztratili vedení 4:1. Součástí bronzového týmu byli i útočník Robin Švančara (2+1) s obráncem Davidem Lukasem Holubem (0+2).

Výsledky sedmnáctky na turnaji v Porubě a Kravařích

Česko - Švýcarsko 6:2

Česko - Finsko 2:3 po prodloužení

Česko - Švédsko 6:5 po nájezdech

Česko - USA 4:5 po prodloužení

Se Švédy na jedničku, proti Finům už to tolik nešlo. Nejmladší reprezentační tým absolvoval na začátku února turnaj tří zemí v Järvenpää a zatímco proti výběru Tre Kronor ani jednou nezaváhal, domácí Finsko bylo v obou případech nad jeho síly. Hned čtyřmi body se blýskl teprve čtrnáctiletý obránce Dominick Radim Byrtus (2+2), prvního gólu v barvách národního týmu se dočkal útočník René Řehák (1+0) a bod si do statistik připsal i útočník Dominik Řípa (0+1).

Výsledky šestnáctky na turnaji ve Finsku

Česko - Švédsko 3:0

Česko - Finsko 2:4