Moravskoslezský kraj má zlato, slaví i devět Ocelářů!

27.01.2023 · Martina Sikorová
Parádní jízda se zlatou tečkou na konci. Výběr Moravskoslezského kraje, ve kterém měli početné zastoupení také třinečtí Oceláři, na jubilejním 20. ročníku Olympiády dětí a mládeže nezaváhal ani v jediném zápase a slaví zasloužené zlato.

V základní skupině B ovládli hráči Moravskoslezského kraje pět ze šesti zápasů, remíza 2:2 proti Plzeňskému kraji v posledním utkání jim navíc díky lepšímu skóre zajistila první místo ve skupině. V semifinále si hokejisté Moravskoslezského kraje zajistili postup i díky hattricku Oceláře Matěje Weisse a ve finále pak znovu změřili síly s výběrem Plzně. Ve finále sice naši reprezentanti po čtyřiceti minutách prohrávali už 0:2, přesto nakonec slavili zlatý triumf. Pod parádní obrat se v závěrečné části gólově podepsali Přemysl Trnka s Dominikem Řípou.

Útočník Matěj Weiss byl se 13 body a 9 góly druhým nejproduktivnějším hráčem i nejlepším střelcem celé olympiády, do TOP 10 kanadského bodování pronikl i jeho třinecký spoluhráč Dominik Řípa (6+3). Mezi beky zase zazářil teprve třináctiletý Ocelář Dominick Byrtus (1+5).

Alespoň bod si do statistik zapsali i zbývající třinečtí útočníci a obránci - Jan Hrček (2+2), Přemysl Trnka (2+1), Matouš Vrubel (0+1), Petr Niemczyk (0+1) a Jakub Marek (0+1). Brankář Matyáš Javorek na olympiádě zasáhl do dvou vítězných zápasů, ve kterých inkasoval pouze tři góly.

“Turnaj byl náročný dost, jelikož se hrály 2 zápasy denně a myslím, že v tempu tady už byl každý zápas těžký. A i když podle některých výsledků se to nezdá, tak i většinou vyrovnaný. Takže ten druhý zápas se dostavila únava, ale myslím, že jsme to zvládli dobře díky kustodům a fyzioterapeutce, kteří nám pomáhali s regenerací,” komentoval průběh čtyřdenní olympiády moravskoslezský lídr Matěj Weiss.

“Určitě to byl zatím nejhezčí a největší hokejový zážitek, co jsem zažil. Užíval jsem si to po celou dobu, protože každému se to nepoštěstí se tady dostat. A nikdy nevíte, jestli ještě taková příležitost přijde. A to, že se vyhrálo? Tomu nemůžu uvěřit do teď a jsem hrdý na to, co jsme tady s kluky dokázali. Jsme rádi, že se nám to zlato podařilo z minulých ODM, kde zvítězili kluci z ročníku 2005, obhájit. Určitě jsme si to zasloužili za výkony, které jsme za celou dobu podávali. Byli jsme super parta a jsme všichni rádi, že to takhle dopadlo. Chtěl bych poděkovat trenérům a všem, co se na tom podíleli.”

Obránce Oliver Andrle bojoval za Olomoucký kraj

Svého zástupce měli Oceláři na Olympiádě dětí a mládeže také ve výběru Olomouckého kraje, do kterého byl pozván Oliver Andrle. Třinecký bek byl jedním z nejproduktivnějších hráčů týmu (1+3), jeho kraji ale turnaj nevyšel ideálně. Hokejisté Olomouckého kraje v šesti zápasech získali jediný bod za remízu 2:2 s Jihomoravany a v tabulce skupiny B obsadili sedmé místo.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno