Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Na nájezdy si letos věřím, potvrdil Polák

13.11.2009 · Martin Stebel
Rovněž druhý vzájemný duel Třince a Plzně dospěl do nastaveného času. Stejně jako na západě Čech i odveta ve Slezsku dopadla lépe pro Oceláře. Prémiový bod získali díky trefě Vojtěcha Poláka, jenž se prosadil v samostaném nájezdu. Po delší pauze se do sestavy domácích vrátil Jozef Balej. Oba forvardi zhodnotili vítězný zápas.

Zajímavou zápletku měla páteční konfrontace ve Werk aréně. Dramatický zápas, v němž střeleckou převahu měli Západočeši, skončil po šedesáti minutách nerozhodně. Prodloužení však netrvalo dlouho. Po necelé minutě skřížil sudí Minář ruce nad hlavou. Hostující Hanzlík podle jeho mínění nedovoleně zpacifikoval Vojtěcha Poláka. K exekuci se odhodlal sám faulovaný. Plavovlasý útočník znovu potvrdil, že v letošní sezóně je králem nájezdů: "Musím přiznat, že jsem si věřil. Pöpperle mě sice zná, ale přesto jsem cítil, že ho překonám. Podíval jsem se kde stojí, vystrčil proti mě hokejku. Vystřelil jsem mezi nohy, nějak pod betonem mu to projelo do sítě," okomentoval rozhodující moment pátečního střetnutí.

Nájezdový specialista upřímně přiznal, že si nejprve nebyl zcela jistý faulem hostujícího beka: "Ze začátku jsem netušil, jestli to byl faul na penaltu. Myslel jsem, že signalizuje podražení, pak to asi změnil. Až potom skřížil ruce nad hlavou," popisoval okamžiky před nájezdem.

Zápas se dlouho vyvíjel pro třinecké nepříznivě. Usměvavé křídlo se pokusilo najít příčiny horšího vstupu do zápasu: "Po delší pauze to je vždy složité. Chvíli trvalo, než jsme se dostali do potřebného tempa, rozjezd nebyl snadný. Plzeň výborně bruslila, my jsme byli nějak pasivnější. Zhruba od poloviny zápasu jsme zlepšili pohyb a přineslo to ovoce. Dva body jsou proto slušným ziskem," dodal závěrem.

Jozef Balej

Několik týdnů absentoval v třineckém kádru Jozef Balej. Návrat po zdravotních trablech okořenil vyrovnávací brankou na 1:1: "Celá situace vznikla trošku šťastně. Mario Cartelli vypálil, ale gólman mu to vyrazil. Já stál na správném místě a povedlo se mi puk zvednout nahoru. Moc si toho gólu cením. Je to psychická vzpruha po návratu," uznal spokojený střelec.

Větší část zápasu tahali Oceláři za kratší konec. Indiáni ze západu Čech byli nejen střelecky aktivnější, ale taky dlouho vedli: "Těžko hledat důvody, proč nám ten start do zápasu nevyšel. Ani bych neřekl, že jsme byli výrazně pomalejší. Spíš to bylo o horší koncentraci. Nebylo tam stoprocentní soustředění. Byli individuálně šikovnější. Hraji jednoduše, přímočaře. Naštěstí v poslední třetině jsme se zlepšili ve všech činnostech a zápas se povedlo otočit," radoval se slovenský útočník.

Velkou zásluhu na dvou bodech měl strážce domácí svatyně Peter Hamerlík. Rovněž jeho přínos nezapomněl populární Jožo zdůraznit: "Peter zachytal výborně. Dnes nám hodně pomohl. Základem úspěchu je vždy výkon brankáře, je třeba mít jistotu mezi tyčemi. My máme dva kvalitní gólmany, což je pozitivní," připomenul spolehlivost svých kolegů v maskách a betonech.

Podstatnou porci zápasů musel Balej vynechat kvůli zdravotním komplikacím. Stručně proto taky okomentoval, jak snášel svou absenci na ledě: "Nebylo to příjemné období, ale já se snažím myslet pozitivně. Zdraví je nejzásadnější. Trochu jsem vypadl z rytmu, ale jsem rád, že už to mám za sebou. Teď chci makat a být prospěšný pro tým," uzavřel naše povídání unavený, ale vnitřně spokojený kanonýr.