Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Naší střeleckou nemohoucnost nechápu, hlesl Jiří Polanský

15.09.2009 · Martin Stebel
Ani druhý domácí duel třineckým Ocelářům nevyšel podle představ. Regionální konkurent z Ostravy si po velkém boji odváží tři body. Jediným střelcem červenobílých byl Jiří Polanský. Po utkání byl v jeho hlase zřetelný pocit frustrace. Těžko hledal slova vysvětlení pro střeleckou impotenci svého týmu.

Třetí zápas v řadě a opět jen jediný vstřelený gól mužstva. Kde Jirko hledáš příčiny dnešního neúspěchu?

Dnes jsme opravdu moc chtěli vyhrát. Měli jsme to vědomí, že hrajeme skutečně o hodně. Hlavně o přízeň fanoušků. Po skvělém vstupu do soutěže na Slavii jsme byli trošku v euforii. Tenhle pocit nás rychle opustil, nepochopitelně nedáváme góly. Nedovedu si vysvětlit to střelecké trápení. Dokážeme si vytvořit příležitosti, ale v koncovce to je nějaká divná křeč...

Po první třetině jste vedli díky tvé brance, kdy se ti před Štěpánkem povedl téměř tenisový volej...

Šli jsme na gólmana s Vojtou Polákem, obránce tam před náma trochu brzy lehnul. Vojtovi nezbývalo nic jiného, než to nahrávat vrchem. Trošku mu to skočilo, ale já neměl jinou možnost než to trefit ze vzduchu. Naštěsti to vyšlo. Takový gól z voleje jsem v extralize snad nikdy nedal, občas se to povede v tréninku. Je paradoxní, že z daleko hezčích akcí gól nepadl a nám tahle docela šťastná souhra s Vojtou klapla.

Ve druhém dějství jste bez ztráty kytičky přežili dlouhé oslabení 5 na 3. Obecně se soudí, že tým který tak dlouhou početní nevýhodu ubrání, je v psychické výhodě. Byla to pro vás vzpruha?

Souhlasím. Mohl to být jeden z klíčových momentů v zápase. Vítkovice cítily šanci na vedení. Vzali si time-out. Obětavostí se nám dlouhé oslabení povedlo ubránit. Zápas jsme však ztratili v poslední třetině...

Někdy okolo 56. minuty jsi po obkroužení branky měl na hokejce vyrovnání, ale Štěpánek šanci zlikvidoval...

(chvilku uvažuje) Určitě to byla solidní šance. Měl jsem to proměnit. Mohli jsme jít do prodloužení a brali bychom alespoň bod. Beru vinu na sebe. Tým ode mě očekává góly.

V pátek hrajete na Kometě. Jako brněnský odchovanec se jistě těšíš na tento zápas. Bude to vyhecovanější než proti jiným soupeřům?

Určitě to bude něco speciálního. Bude to pro mě první extraligové utkání na Kometě. Moc se těším na tento zápas. Není však podstatný můj osobní pocit. Hlavně abychom prolomili ty neúspěchy a přivezli konečně nějaké body.