Nedomlel: Každý má svou roli, ode mě se čeká obětavost

17.02.2024 · Vojtěch Kasal
Repríza loňského finále nabídla strhující souboj až do posledních minut. Oceláři v rámci 45. kola přetlačili pod Bílou věží hradecký Mountfield 3:2. Závěrečnému náporu třinečtí odolali i díky veliké obětavosti obránce Richarda Nedomlela, který utkání hodnotil.

Gratuluji k výhře i k efektivnímu útoku. V posledních čtyřech zápasech jste dali vždy minimálně pět branek. Dnes jste ofenzivní pohodu to potvrdili skvělým vstupem do první třetiny, kdy jste rychle vedli 2:0. Byl to jeden z klíčových momentů zápasů?

Určitě. Vždy je lepší jít hned zkraje utkání do vedení, led soupeře nevyjímaje. My měli dobrý vstup do utkání, rychle vyslali několik střel, a poté už zaúřadoval Martin Růžička. Byli jsme s tím spokojení.

Pak ovšem přišla druhá třetina, kdy Hradec během několika minut vyrovnal, a to i díky vašim vyloučením. Přitom to dlouho vypadalo, že jste Hradci vnutili vaši hru a do výraznějších příležitostí jej vůbec nepouštěli. Co se najednou změnilo?

Chtěli jsme hrát náš hokej po celou dobu, bohužel přišla ta dvě oslabení. Mohli a měli jsme si to lépe pohlídat, určitě se s toho do příště poučíme a jedeme dál.

Každopádně vaší oporou byly opět dobře fungující přesilovky. Prosadily se dokonce obě přesilovkové formace, což je dozajista pozitivní faktor, i vzhledem k nadcházejícímu play off…

Rozhodně. Kluci to hrají výborně, hezky si to tam dávají, a hlavně z toho padají góly. Takže jen tak dál.

Ve třetí třetině se domácí drali za vyrovnáním a byli aktivnější. Vy jste však ukázali obrovskou bojovnost a obětavost, což jsou ostatně faktory, které zosobňuje i zelená helma pro vítěze hodnocení Radegast indexu, kterou nyní nosíš. Myslíš si, že právě tahle obětavá hra do defenzívy je klíč k tomu, abyste vyhrávali i ty nejdůležitější zápasy?

Patří to k tomu. Každý hráč má svou roli a musí ji plnit na sto procent. Já tam jsem od toho, abych speciálně tuhle obětavou hru předváděl. To se ode mě očekává, a to chci také plnit.

Oceláři už mají skoro jistý přímý postup do čtvrtfinále, komfortní náskok na třetí místo. Předpokládám ale, že na to tým koukat nebude a na zbytku základní části se nic nezmění, že?

Samozřejmě, ale my půjdeme do příštích zápasů stejně jako do každého jiného. Zkrátka tam budeme chtít nechat všechno a urvat co nejvíce bodů, abychom pak měli větší pohodu směrem k play off.