Růžička v úžasné formě: Už všechno ladíme na play off

16.02.2024 · Ondřej Kuchař
S finišem základní části má lídr třinecké ofenzivy formu jako hrom! Posledních třináct zápasů? Celkem 25 kanadských bodů a přetahovaná o místo ligového vládce kanadského bodování. S tímhle vším ale na Martina Růžičku nechoďte. "Na sebe nehledím. Důležité jsou body týmu," říká jasně. K výhře 3:2 nad Mountfieldem pomohla ocelářská sedmadvacítka dvěma góly.

Domů vezeme všechny body. Jak hodnotíš zápas?

Skvělé vítězství! Jsme za něj moc rádi. Měli jsme dobrý start, pak nám to trochu zkomplikovala vyloučení. Soupeř srovnal, nám se ale zase povedlo odskočit. Pak už jsme si to pohlídali.

V posledních zápasech máš úžasnou formu, k výhře jsi pomohl dvěma góly.

Já na sebe nekoukám. Je příjemné dát dva góly, pomoct k výhře. Hlavní je, že se daří týmu.

Pomohla ti k pohodě i účast na reprezentační akci?

Těžká otázka, snad ano. Neodpočinul jsem si, ale za pozvánku jsem samozřejmě rád. Pořád ještě čerpám z toho tempa, které se na mezinárodní scéně hraje. Je lepší hrát zápasy než jenom trénovat.

Na kontě už máš 351 ligových gólů, na dohled máš největší legendy českého hokeje. Například Václava Nedomanského. Dělá to s tebou něco?

(usmívá se) Upřímně, jsem rád, že mám kolem sebe takhle velká jména. Nic moc to se mnou ale nedělá. Soustředím se na každý jeden zápas, vždycky se snažím odvést maximum.

Po prohře na Spartě jsme výrazně zlepšili defenzivu, pětkrát v řadě jsme brali všechny body. Změnilo se něco v naší hře?

To úplně ne. Ale blíží se play off. Chceme to tímhle směrem ladit, čeká nás nejdůležitější část sezony. Musíme být připravení.