Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Nervozita brzy spadla, chytalo se mi výborně, hlásí Peter Hamerlík

19.10.2010 · Martin Stebel
První čtvrtinu extraligové soutěže ukončili Oceláři duelem proti Vítkovicím. Regionálního protivníka zdolali v nervydrásajícím utkání 3:2 a v tabulce se opět vyhoupli na samotný vrchol. Velký podíl na tříbodovém triumfu měl navrátilec do sestavy Peter Hamerlík, jenž svůj tým v klíčových momentech několikrát výrazně podržel.

Petře, blahopřeji k povedenému comebacku. Jak náročné bylo vrátit se po měsíční pauze?

Ta pauza byla opravdu dlouhá. Musím se přiznat, že většinou nebývám nervózní, ale tentokrát to bylo jiné. Nikdy jsem neměl tak nepříjemné zranění. Ze začátku jsem cítil lehkou trému, ale brzy to ze mne spadlo a chytalo se mi výborně. Rozhodně to však pro mě nebyl snadný zápas.

Derby má vždy specifický náboj, bylo to na ledě cítit?

Určitě ano. Atmosféra v hledišti byla skvělá, což nám hodně pomohlo. Trochu škoda toho závěru, kdy jsme dovolili Vítkovicím snížit, ale povedlo se nám náskok uhájit a jsme rádi za tři body.

Třinec vedl o tři góly, ale Vítkovicím se povedlo snížit na rozdíl jediné branky...

Není náhoda, že Vítkovice byly v tabulce na špici. Začátek zápasu jim sice nevyšel, ale postupem času nás hodně zlobily. Byl to docela vyrovnaný zápas a možná jsme měli trošku víc štěstí.

Hosté byli blízko vyrovnání při power-play. Jaké byly tvé pocity během jejich závěrečného tlaku?

Je pravda, že poslední minutu nás nepustili z našeho obranného pásma. Vyvinuli velký tlak a tam už každá střela "smrdí" gólem, každý do toho před brankovištěm bouchá a pere. Naštěstí jsme to ubránili.


Peter Hamerlík v akci, foto: Marian Ježowicz

Kdy ses od trenérů dozvěděl, že dnes půjdeš od začátku hájit branku?

Včera dopoledne jsme měli po nočním příjezdu z Plzně dobrovolný trénink. Ze západu Čech jsme se vrátili asi ve tři ráno. Jelikož jsem tam nechytal, přišel jsem na trénink a po něm mi trenér naznačil, že budu proti Vítkovicím chytat. Martin chytal výborně, ale možná potřeboval trochu odpočinek. Dnes ráno mi trenér definitivně potvrdil, že budu chytat.

V minulém týdnu odešel do Zlína Tomáš Duba. Jak jsi vnímal jeho odchod?

S Tomášem jsem si výborně rozuměl, nikdy mezi námi nebyl žádný problém. Situace okolo gólmanu se vyvinula, jak se vyvinula. Byli tady tři kvalitní brankáři, což nešlo dlouhodobě udržet. Vedení to nějak vyřešilo, což je třeba akceptovat. S Martinem si taky velmi dobře rozumím.

Dnes jsi poprvé chytal v masce s novým motivem. Chuck Norris tedy přinesl štěstí...

(směje se) Nevím, jestli zrovna Chuck. Jsem velmi spokojený s novou grafickou úpravou své masky. Skvělou práci odvedla i firma z Havířova, která provedla nástřik grafického návrhu. Snad mi helma přinese štěstí i v dalších zápasech.

Po úvodní čtvrtině extraligové soutěže bude Třinec na vedoucí pozici. To je jistě příjemný pocit...

Koho by netěšilo první místo. Je to ale teprve začátek a my chceme být na špici co nejdéle. Samozřejmě jsme spokojení s umístěním i s předvedenou hrou, ale musíme nadále makat a pokračovat v dobrých výkonech. Naše hra má hlavu a patu, umíme otáčet zápasy, v týmu je cítit silná morálka.

V pátek přijede do Werk arény Brno. Co by na Jihomoravany mohlo platit?

Pevně doufám, že tentokrát už neutrpím proti Brnu další otřes mozku. Kometa hraje výborně a bude to těžký soupeř, letos jsou silnější než v minulém roce. Očekávám podobný duel jako dnes. Musíme nastoupit s maximálním nasazením a bojovností. Rozhodovat budou maličkosti. Věřím v další body pro nás.

Fotogalerii z utkání Třinec - Vítkovice naleznete zde.