MISTR 2023/2024

Nestrašil: Fanoušci očekávají výhru, takový je i náš plán

11.10.2023 · Adam Sušovský
Jeden z nejzkušenějších hráčů Ocelářů si užívá společný výjezd s fanouškama a věří, že Oceláři v Norsku ve středu večer zvítězí, aby se udrželi ve hře o postup ze základní skupiny CHL. "Lidé naši výhru očekávájí a takové jsou i naše plány," řekl Andrej Nestrašil před odletem na sever.

Jak vnímáš, že s vámi na palubě speciálu letí znovu několik desítek fanoušků?

Je to fajn koncept, navíc když se jede do zajímavé destinace jako teď Norsko, nebo minule Finsko. Pro ně je to zajímavé a pro nás pochopitelně taky, my se taky chceme podívat i jinam, než do Olomouce nebo Karlových Varů. Je to výhra pro všechny.

Tušíš, co vás v Norsku čeká, jaký Stavanger bude soupeř?

Jsem na to sám zvědavý. Všichni budou asi očekávat, že tam musíme vyhrát a takové jsou i naše plány, ale musí to být kvalitní mužstvo, jinak by Champions Hockey League hrát nemohli. Musíme se na ně připravit stejně jako na každý jiný zápas, hrát poctivě. Doufám, že vyhrajeme, abychom udrželi naději postoupit do vyřazovací části soutěže.

Vnímáš tedy utkání ve Stavangeru s ohledem na situaci ve skupině jako klíčové?

Určitě. Když ho zvládneme, máme šanci postoupit. Pokud ne, asi to bude o něco těžší. Bylo by fajn tam uspět, abychom mohli příští týden o postup zabojovat na domácím ledě.

Je pro Oceláře vzpruhou, že dokázali zvládnout oba víkendové zápasy v extralize?

Určitě se nám letí líp, když se vyhrává. Máme sebou fanoušky, takže by asi nebylo příjemné, kdybychom s nimi letěli po třech prohrách (směje se). I když teda musím říct, že nás letos drží a fandí za každého stavu. Když se ale vrátím k otáce, všem se nám letí líp, s lepším pozicem. Mně to letos trošku připomíná loňský rok, taky to bylo na začátku nahoru-dolů. Čím dřív všichni pochopíme, co máme hrát, tím líp pro všechny. A když se vyhrává, jedno jakým způsobem, všichni z toho profitujou a je pohoda.

Dlouhou sérii bez gólu prolomil v posledním utkání Miloš Roman, který po zápase novinářům řekl, že jsi ho před utkáním v neděli ráno hecoval, že už gól určitě dá. Je to pravda?

Já totiž v zápase, ve kterém jsem byl suspendovanej, od komentátora v televizi slyšel, jak dlouho gól nedal. Tak jsem za nim před zápasem šel, že už to dneska zlomí, že mu věřím. Dal krásný gól, obhodil si dva hráče, dával to do prázdné branky!

Koho budeš takhle hecovat v Norsku?

Já se budu starat hlavně o to, abych byl i já platným členem mužstva. Ta série Miloše myslím hodně lidí překvapila. On je typ hráče, který je obrovsky zodpovědný a pro tým odvádí spoustu dobré práce. Proto si asi nikdo neuvědomil, že tak dlouho nedal gól.

Co bys dělal ty, kdybys takhle dlouho čekal?

Vůbec nevím, ani o tom nechci přemýšlet a uvažovat. V minulé sezoně se mi ale třeba taky gólově nedařilo tolik jako v sezonách předtím. Dokud seš ale platný člen týmu a máš mu co nabídnout, je to jedno. Blbý je, když nedáváš góly a týmu nepomůžeš ani jinak. Důležité je odvádět poctivou práci.

Poslední otázka: Do Norska s vámi letí také brankář Ondřej Kacetl, měl by dokonce chytat. Je to pro tým velká vzpruha?

Na tréninku vypadal dobře a jestli bude chytat, tak je to super. Na začátku sezony jsem se bál, aby jeho absence nebyla na dlouho. Rekonvalescence ramen není žádná sranda, ale jestli už se cítí dobře, má chuť jít do branky a pomoct nám, jsme moc rádi.