Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Nestrašil: Nejsme favorité, ale podobné příběhy v kabině známe

03.03.2024 · Adam Sušovský
Oceláři zakončili základní část porážkou v Brně v prodloužení 2:3. Těsně jim unikla meta sto získaných bodů a nakonec i vítězství Martina Růžičky v kanadském bodování. "Společný cíl celého týmu leží někde jinde," prohlásil útočník Andrej Nestrašil. Oceláři mají jistý postup do čtvrtfinále, před kterým mohou odpočívat, trénovat a vyhlížet soupeře.

Oceláři na Kometě nakonec prohráli, ale špatný zápas nesehráli, že? 

Souhlasím. Já myslím, že po tom výbuchu na Kladně a v Budějovicích jsme se museli trošku srovnat. Chtěli jsme před play off odehrát dobré zápasy a my dva kvalitní se skvělými týmy z TOP4 odehráli. Jen škoda, že jsme to neurvali. 

Martinu Růžičkovi, tvému spoluhráči z formace, nakonec těsně utekl titul nejproduktivnějšího hráče sezony. Měli jste i tohle před dnešním duelem v hlavě, hráli jste pro něj? 

Určitě jsme to v hlavě měli, ale taky to určitě nebyl náš primární cíl. S Vožuchem jsme mu chtěli pomoct, aby na vrchol dosáhl znovu.  Nepovedlo se to, ale je to stejně neuvěřitelné, jak ve svých letech dokáže hrát a bodovat. A ani lidé ho zpětně nebudou hodnotit podle toho, kolikrát vyhrál bodování, ale podle toho, jak byl úspěšný celý život. Společný primární cíl Třince leží někde jinde. 

Na rozdíl od minulé sezony teď Oceláře čeká dvoutýdenní volno. Seš za něj rád?

Stoprocentně. Loni jsme hráli dvaadvacet zápasů v asi padesáti dnech, pamatujeme si to moc dobře. Byl to fakt masakr. Odpočinek je vždycky dobrý. První zápas čtvrtfinále bude asi těžký, ale z dlouhodobého hlediska je odpočinek před play off lepší. 

Média před začátkem play off mluví o jiných týmech. Vyhovuje Ocelářům, že nejdou do play off jako největší favorité? 

Pardubice a Sparta mají obrovsky široké kádry, super hráče. Směrem k play off asi jsou favorité. Pardubice udělaly rekord soutěže, Sparta byla taky velmi dobrá. Já o tom nepřemýšlím, jestli mi to vyhovuje nebo ne. Já to beru, jak to je. V kabině všichni známe příběhy z NHL, kdy se i poslední tým dostane do play off a může vyhrát. Je to všechno otevřené. Záležet bude na tom, kdo na koho narazí, jak budeme zdraví a jak nastavíme hlavy. 

Bohužel play off Oceláři odehrají bez Kuby Jeřábka, jak jsi o víkendu jeho hrozné zranění vstřebával?

Je to hrozné. Já u toho byl už na ledě, včera i dnes jsem za ním byl i v nemocnici. Chtěl jsem vědět, jak je na tom a jak se cítí. On je naštěstí strašně pozitivní člověk, takže vypadal líp, než by asi při takhle ošklivém zranění vypadal kdokoliv jiný. My jsme tady pro něj. Hokej je v takovou situaci druhotná věc. Chceme, aby se uzdravil, mohl se starat o rodinu a běhat s dětmi na zahradě. Budeme mu pomáhat, starat se o něj jako o vlastního, vozit mu věci a dělat mu v nemocnici společnost, aby se brzo uzdravil. Na ledě nám samozřejmě chybět bude, je to TOP obránce, který hraje přesilovku, jenže i tohle k hokeji patří. Jiní hráči dostanou možnost, musí se s ní poprat. Když každý náš bek trošku svůj výkon posune, pořád máme dostat obránců na to, abychom měli kvalitní defenzívu. 

V play off Oceláři budou asi hodně spoléhat na souhru první formace, kde hraješ centra. Elitní útok trenéři poskládali s notnou dávkou improvizace až v průběhu sezony. Jak jsi s tím spokojen?

Hráli jsme spolu možná dvacet zápasů. Víceméně z ničeho. Z toho důvodu, že jsme měli spoustu zraněných, bez Marcinka prvního centra. Pak se přemýšlelo, že by to hrál Adam Helewka, ale hned se zranil. Víceméně na mě pozice prvního centra zbyla. Já tuhle pozici hrál čtyři roky v Rusku, není mi cizí. Ze začátku jsem z toho měl obavy, ale na systémové věci si člověk rychle zvykne. Hned jsem si řekl, že v tomhle složení si musím odvést dobrou práci dozadu, nechat Vožucha s Růžou útočit a když se k něčemu vepředu přimotám, tak to bude fajn. Tak nějak si to sedlo, že jsme v jednu chvíli byli na takové vlně, že nám tam padalo skoro všechno. Spokojenost.