Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Nestrašil: Tyhle body budou na konci sezony důležité

26.11.2023 · Adam Sušovský
Bez tří klíčových útočníků, v okleštěné sestavě a navíc ve velmi náročném týdnu plném zápasů. Oceláři nastoupili proti Karlovým Varům a ve vyloženě vydřeném zápase se vzbouřili osudu. Vítězství 3:1 režíroval dvěma góly Andrej Nestrašil, na konci měl jasno: "Tyhle body budou na konci sezony hodně důležité!"

Ze naší strany je výhra 3:1 vyloženě vydřená, viď?

Jo, ale my přesně takový zápas taky potřebovali. V posledních utkáních jsme nezačínali dobře, brzy jsme prohrávali, navíc nám dnes pár kluků chybělo. Z naší strany to proto dnes bylo o tom hrát jednoduše, nedělat hlouposti s pukem. A to se povedlo. 

Jak velký problém znamenaly absence Martina Růžičky, Marka Daňa nebo Libora Hudáčka?

Musíme dát kredit těm, co naskočili místo nich. Siki (Petr Sikora), Míra Holinka i Doky (Jakub Doktor) hráli parádně. Zaslouží kredit za to, že dokázali přijít, naplnit své role a pomoct nám k vítězství. 

Pokračuje i bodová série, aktuálně už Oceláři bodovali ve čtrnácti zápasech za sebou. Je to pro vás důležité?

Určitě, ale my tu sérii brali i s Ligou mistrů. Pro nás v kabině tahle série skončila ve Švédsku, i když v extralize asi dál trvá. Budu se opakovat a říkat pořád to samé: Jedeme zápas od zápasu. A body jako dneska budou na konci sezony hodně důležité. 

Vyrovnávací branku nejprve rozhodčí připsali Petru Sikorovi, ale nakonec jsi byl jako střelec branky označen v nepřehledné situaci ty. Měl jsi hned jasno?

Ne, vůbec! Já jsem moc doufal, že to byl Sikiho gól, celý tým mu to přál. Taky jsem na něj ukazoval, říkal jsem to i rozhodčím. Ze záběrů ale pak bylo evidentní, že ho nedal on. Byla to nicméně dobře sehraná situace od celé pětky. Šli jsme do branky, odsud góly padají. 

Proč museli Oceláři znovu zápas otáčet?

Musíme o tom mluvit, nemůžeme spoléhat na to, že nám to půjde donekončna. Raději bychom hráli ve vedení, než 0:1 nebo 0:2 prohrávat. Hokeje je teď ale hrozně moc, s Ligou mistrů jsme měli hodně cestování. Je to náročné, to znamená, že je to hodně taky o hlavě. Musíme se lépe připravit. Poslední tři zápasy jsme upřímně dobře připraveni nebyli. Byla to jasně naše chyba, žádná smůla. Musíme si dávat pozor.

×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Dynamo Pardubice
HC Oceláři Třinec
×
Odehrané v 17:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
HC Kometa Brno