Pětice mladých Ocelářů uspěla na draftu CHL!

28.06.2019 · Martin Stebel
Jen několik dnů po draftu NHL tradičně následuje výběr nadějných hokejistů do kádru kanadsko-amerických juniorských soutěží. V letošním roce si zámořské kluby všimly výborné práce třineckého klubu, v draftu totiž nechybí hned kvinteto mladých Ocelářů, členů mistrovského kádru juniorů - Štěpán Macháček, Jonáš Peterek, Adam Raška, David Homola a Nick Malík.

Canadian Hockey League (CHL) je organizace působící v Kanadě a částečně i v USA, která zastřešuje tři hlavní kanadské juniorské ligy ledního hokeje. Ligy jsou určeny pro hráče ve věku od 16 do 20 let věku. CHL byla založena v roce 1975 a je složena z těchto lig: Ontario Hockey League, Quebec Major Junior Hockey League a Western Hockey League. V těchto třech ligách hraje 60 týmů z devíti kanadských provincií a z pěti států USA.

Na konci června jsou školáci tradičně hodnocení vysvědčením, v tuto chvílí je zcela evidentní, že výsledky letošního draftu CHL jsou pro ocelářskou mládež výbornou vizitkou: "Pro náš klub je to velké ocenění, každou organizaci musí těšit, když je v zámoří o jeho hráče zájem. Pokud je ale hráč draftovaný, nevzniká povinnost, okamžitě vycestovat do zámoří," říká sportovní ředitel třineckého klubu Jan Peterek.

Jakou variantu tedy třinečtí junioři nakonec zvolí? Mohou mít dilema, ocitli se na křižovatce, mají vícero možností a vše musí pečlivě promyslet. Úspěch v CHL Import Draftu totiž automaticky neznamená, že dotyčný junior na podzim přejde do nového týmu: "V tuto chvíli nevíme, jak se naši kluci rozhodnou. Je čerstvě po draftu a vše se bude teprve řešit se samotnými hráči, jejich rodiči, agenty, trenéry," vysvětluje Jan Peterek.

Ocelářská stopa letošního draftu Canadian Hockey League (CHL):

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary