Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Rozhodla naše aktivita ve druhé třetině, potvrdil Martynek

25.09.2009 · Martin Stebel
Páteční podvečer byl ve Werk aréně gólově plodný. Třinečtí zdolali svého soupeře ze severu Čech tenisovým výsledkem 6:3. Oceláři byli nuceni značnou část zápasu dotahovat skóre, ovšem nakonec svého rivala poměrně přesvědčivě porazili. Podstatným dílem se o triumf zasloužil lokální odchovanec Rostislav Martynek. Ten po zápase ochotně odpovídal hloučku přítomných žurnalistů.

Rosťo, dnešní zápas se lámal ve druhé třetině. Zkus popsat ty rozhodující momenty...

Souhlasím, že druhá třetina byla pro vývoj utkání rozhodující. Úvod zápasu nám prostě nevyšel. Bylo to z naší strany docela vlažné, Liberec byl nějak rychlejší. Až ve druhém dějství jsme zlepšili pohyb, byli u většiny puků dřív. Přidali jsme na aktivitě, tlačili se víc do branky a taky clonili v prostoru před brankovištěm. Asi zlomový byl ten druhý gól Honzy Výtiska. V dalším průběhu jsme hosty výrazně zatlačili a z toho pramenily i ty naše další branky.

Receptem na vítězství bývají početní převahy. Už minule proti Zlínu jste využili dvě přesilovky, v dnešním zápase stejná bilance. Předpokládám, že i tady byl jeden z klíčů k úspěchu...

Přesně jak říkáte. Už jsme nutně potřebovali v těch početních výhodách se chytnout, jelikož nám stále moc nešly. A to jsme těch přesilovek měli snad nejvíc ze všech. Chce to asi více střílet a trochu méně kombinovat. Jsem tedy moc spokojen, že nám tam dnes něco spadlo a pevně doufám, že v téhle úspěšnosti budeme pokračovat i nadále.

Kde spatřuješ důvody poněkud vlažnějšího začátku zápasu, kdy jste soupeři umožnili dvakrát jít do vedení?

To kdybych věděl. Těžko hledat vysvětlení. Možná trochu nervozita, kdy jsme cítili nutnost dnes uspět. To nám asi lehce svazovalo nohy, ruce a hokejky. Docela brzy jsme inkasovali a to na klidu rozhodně nepřidá. Je výborné, že ani nepříznivý stav nás nepoložil a našli jsme síly to otočit.

Je to sice teprve druhé vítězství v sezóně na domácím kluzišti, ale je pozitivní, že vaše bilance má vzestupnou tendenci...

Je to tak. Po těch nepříjemných domácích ztrátách na startu sezóny prostě cítíme velkou povinnost pravidelně kompletovat body. Extraliga je mimořádně vyrovnaná, každý může porazit každého. Bodové odstupy nejsou velké. Letos to asi bude v tabulce extrémně našlapané. Třeba beznadějně poslední Kometa dokáže urvat bod na ledě lídra z Vítkovic. Hlavně domácí ztráty jsou dost nepříjemné. Věděli jsme, že Liberec má v tabulce jen o tři bodíky víc a naší motivací bylo je dohnat. O to víc mě těší dnešní zasloužená výhra.