Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Šenkeřík: Připravíme se na play off, Třinec má skvělý tým

04.03.2024 · Vojtěch Kasal
Základní část extraligy je minulostí. Oceláři v posledním kole zavítali na brněnský led a zaokrouhlili tak počet svých utkání v základní části na úctyhodných 1500. Ve vyrovnaném utkání nakonec brali bod za prohru 2:3 po prodloužení. Pozápasový komentář poskytl obránce Petr Šenkeřík.

Základní část za vámi, kdy jste dokázali vybojovat přímý postup do čtvrtfinále a vyhnout se tek nevyzpytatelnému předkolu. Převládá tedy spokojenost? 

Jsem v týmu sice jen krátce, ale myslím si, že kluci zatím sezónu zvládají na výbornou. Třetí místo po základní části je dobré. Teď už záleží jen na tom, jak se připravíme na play off. 

Kometě šlo o hodně, bojovala o přímý postup do čtvrtfinále. Bylo při dnešním utkání znát, že play off je už velmi blízko? 

Podle mého už zápas s Pardubicemi připomínal vyřazovací boje. Zápasy mají čím dál větší energii a každý se na ně chce připravit, protože není možné se jen tak lusknutím prstu dostat do play off módu. Tahle závěrečná utkání mají skvělý náboj, který byl ještě umocněný tím, jak důležitý byl dnes výsledek pro Kometu. Zkrátka nikdo nic nevypustil, byl to dobrý zápas. 

Utkání bylo vyrovnané, a tak rozhodovali maličkosti. Možná vás mohou mrzet i nevyužité přesilovky, které byly plné gólových šancí, ale ke změně skóre nevedly…

Bohužel. Šancí bylo spoustu, ale nespadlo to tam. I takové zápasy někdy jsou. Máme teď čas si přesilové hry lépe nacvičit, aby v play off mohly zase fungovat. 

Při absenci Kuby Jeřábka a Martina Marinčina dostáváš více prostoru na ledě (v Brně prvním obranném páru). Jak ses v nové roli, ve stále ještě trochu novém týmu, cítil? 

Přicházel jsem do Třince s tím, že vezmu jakoukoliv roli. Šel jsem pomoci Frýdku, který se potřeboval zachránit. Pak jsem naskočil i za Oceláře, přičemž jestli budu v zápasech hrát tři, deset nebo dvacet minut za večer, záleží na trenérech. Já se budu vždy snažit odvádět svou práci na sto procent. Samozřejmě je pro hráče lepší, když hraje více, ale věděl jsem, do čeho jdu a jsem rád, že jsem tady. Je tu skvělý tým a výborná parta. Ovšem je mi líto Kuby. Bylo to hrozné a doufám, že bude co nejdříve v pořádku, stejně jako Mari (Martin Marinčin). 

Teď už budete jen vyčkávat na dalšího soupeře, který vzejde z předkola. Jaký bude program na příští dny? Budete předkolo sledovat? 

Máme nyní pár dní volno, každý si tak od hokeje trochu oddychne. Určitě ale budeme vývoj předkola sledovat.