Série se vrací do Třince: Oceláři mají druhý mečbol

23.03.2024 · Adam Sušovský, Michal Samiec
Poslední krok chybí Ocelářům, aby se pošesté v řadě probojovali do semifinále Tipsport extraligy. Stačí jim vyhrát jediné utkání. V pátek to na ledě Českých Budějovic nevyšlo, Motor získal naději. Už v neděli ale série za stavu 3:1 pokračuje zase v Třinci. Úvodní buly padne v 17:00, buďte u toho!

Utkání 5. čtvrtfinále play off Tipsport extraligy mezi Oceláři Třinec a Motorem České Budějovice má ve WERK ARENĚ úvodní buly v neděli v 17:00, zápas přímým přenosem vysílá stanice O2 TV Sport.

ONLINE PŘEDPRODEJ VSTUPENEK ZDE

Předprodej na nedělní utkání odstartoval v sobotu ve 12:00, až do nedělního buly se mohou v on-line rezervačním systému objevovat uvolněné technické rezervace i místa permanentkářů.

Majitelé permanentních vstupenek, kteří nemohou v neděli na zápas dorazit, mohou své místo uvolnit do volného prodeje, získat za to odměnu a pomoct k ještě lepší atmosféře ve WERK ARENĚ. Více informací, jak svou permanentku uvolnit, čtěte zde!

Sponzorem nedělního utkání 5. čtvrtfinále play off Tipsport extraligy mezi Oceláři Třinec a Motorem České Budějovice je Záběhlice Project Development, s.r.o.

Věděli jste, že?

Oceláři: Touha ukončit sérii

První postupový mečbol Oceláři na jihu Čech nevyužili. Nejsvižnější možný konec se nekoná. Motor si vydupal čtvrtfinálové pokračování v podobě pátého zápasu. "Těžko jsme mohli čekat, že je přejedem 4:0. Mají kvalitní tým, což na ledě potvrzují," říká forvard Andrej Nestrašil.

Ve čtvrtém měření se v Českých Budějovicích na ledě přiostřilo. K vidění byly strkanice, slovní přestřelky a celkem dvacet trestných minut. "K play off to patří. Budějovice tímhle stylem chtějí hrát. První dva zápasy byly opatrné, teď u nich se to trochu rozjelo. My ale máme svůj styl, soustředíme se na sebe. Věříme, že naše cesta bude úspěšnější."

Celou základní část se své premiérové branky v Třinci nedočkal, v letošním play off ale má už dva zásahy. Richard Nedomlel je díky tomu spolu s Davidem Ciencialou a Liborem Hudáčkem nejlepším střelcem Ocelářů.

Cíl pro pátý duel je jasný: doma sérii ukončit a oslavit postup do semifinále. V sobotu si Oceláři odpočinou, v neděli od 17 hodin do toho pak zase šlápnou. "Máme za sebou dlouhou cestu zpátky. Každý ale ví, jak se o svoje tělo postarat, jak dobře zregenerovat. Máme výhodu domácího prostředí a skvělých fanoušků v zádech. Budeme toho chtít určitě využít a sérii ukončit. Zpátky do Budějovic už se vracet nechceme," velí Nestrašil.

Žádné velké změny v herním projevu se očekávat nedají. Do WERK ARENY si budou chtít Třinečtí přenést aktivitu z pátečního utkání, kdy Motor přestříleli drtivě 35:19. K navlečení čtvrtého vítězného korálku to však nestačilo. "Nic měnit nebudeme, hrajeme pořád stejně. Máme zažíté věci, kterým věříme, se kterými dovedeme být úspěšní," má jasno Andrej Nestrašil.

Motor: Touha vrátit sérii domů

Že bude Motor nepříjemným soupeřem, to v Třinci tušili všichni. A na jihu Čech se to také potvrdilo. Duely v Budvar aréně měly zcela jinou tvář než úvodní dva v Třinci. A právě na tyto výkony by svěřenci kouče Ladislava Čiháka v neděli rádi navázali.

"Uděláme všechno pro to, abychom sérii vrátili domů a zkusili ji ještě zdramatizovat," prohlásil hlavní trenér Budějovic po páteční bitvě. České Budějovice ve třetí třetině ustály velký tlak Ocelářů a dvěma góly v závěru si pojistily výhru 4:1 i první bod v sérii. Ta tedy pokračuje dál.

Ocelářům se zatím daří bránit největší útočná esa soupeře: Milan Gulaš se ve čtvrtfinále prosadil pouze jednou, Lukáš Pech na gól dokonce čeká. Nejlepším střelcem Motoru v soubojích s Třincem je tak zatím Adam Kubík (vlevo), který dal Třinci tři ze sedmi gólů Českých Budějovic.

Klíčovou postavou Motoru v sérii je zatím brankář Dominik Hrachovina, ten sice ve čtvrtém duelu inkasoval z hole Richarda Nedomlela laciný gól, v dalším průběhu se ale vykoupil fantastickými zákroky. Bodově se zatím nedaří dvojici Milan Gulaš - Lukáš Pech, třemi góly je ale skvěle nahrazuje Adam Kubík. České Budějovice navíc působí velmi obětavým a hlavně disciplinovaným dojmem, ve čtyřech odehraných čtvrtfinálových zápasech nabídly Ocelářům jen tři přesilové hry.

Nepříjemností je ale pro trenérský štáb zranění Mikuláše Hovorky. Elitní obránce Motoru vinou zranění v dolní části těla do série nezasáhl a nejspíš ani nezasáhne, poslední duel navíc vynechal také kanonýr Brent Harris.

Statistika HC Oceláři Třinec Banes Motor České Budějovice
Bilance v play off 4 zápasy, 3/1, skóre 9:7 7 zápasů, 4/3, skóre 19:16
Bilance doma/venku v play off 2 zápasy, 2/0, skóre 4:0 3 zápasy, 1/2, skóre 3:5
Bilance posledních 10 zápasů 10 zápasů, 5-1-1-3, skóre 29:29 10 zápasů, 5-1-0-4, skóre 31:28
Aktuální forma v posledních 5 zápasech - - - - - - - -
Aktuální série 1 prohra 1 výhra
Vzájemná bilance (v play off) 4 zápasy, 3/1, skóre 9:7 (75% úsp.)
Vzájemná bilance (v play off) – doma 2 zápasy, 2/0, skóre 4:0 (100% úsp.)
Lídr bodování Libor Hudáček 5 (2+3) Milan Gulaš 7 (5+2)
Nejlepší střelec Richard Nedomlel, Libor Hudáček, David Cienciala všichni 2 Milan Gulaš 5
Nejlepší nahrávač Libor Hudáček, Marko Daňo oba 3 Jan Štencel, Lukáš Pech oba 6
Nejproduktivnější obránce Richard Nedomlel 3 (2+1) Jan Štencel 6 (0+6)