MISTR 2023/2024

Šesťáci vyhráli turnaj v Malmö

02.04.2023 · Martina Sikorová
Hráči šesté třídy si sezonu úspěšně prodloužili ve Švédsku. Po ovládnutí základní skupiny nezaváhali svěřenci trenéra Jana Mikše ani ve vyřazovacích bojích a v Malmö pro sebe urvali zlato!

Turnaj v Malmö pro mladé Oceláře odstartoval čtyřmi zápasy v základní skupině. Třinec tak postupně ve dvou poločasech (2 x 15 minut) vyzval červený tým Malmö, bílý výběr HV71, Limhamn a Osby. Ani proti jednomu ze švédských výběrů svěřenci trenéra Jana Mikše neklopýtli a v sobotu večer jako vítěz skupiny nastoupili k bodovanému zápasu o možnost vybrat si soupeře pro semifinále.

S Dalenem ale třinečtí hokejisté prohráli 0:2 a jako soupeř jim byl přiřazen tým Frisku. Proti němu mladí Oceláři v neděli dopoledne urvali vítězství 6:3 a zajistili si účast ve večerním finále. V souboji o zlato hráči Třince oplatili předchozí porážku Dalenu a po výhře 5:4 slavili triumf.