Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Škoda. Tady se dalo vyhrát, hlesl Tomáš Duba

22.01.2010 · Martin Stebel
Páteční 43. extraligové kolo nabídlo souboj sousedů nejen tabulkových, ale rovněž krajských. Hostující Oceláři získali na vítkovickém kluzišti bod po porážce 1:2 v nastaveném čase. Jednou z ústředních postav hokejistů s dráčkem na hrudi byl gólman Tomáš Duba.

Dnes jsi měl Tomáši řadu výborných zákroků, ale konečný stav tě zřejmě nemůže naplnit satisfakcí...

Pochopitelně výsledek mě trochu mrzí. Ten zápas jsme měli celkem dobře rozehraný. Myslím, že po většinu zápasu jsme byli o krůček lepším týmem. Tady se určitě dalo vyhrát.

Po vedoucí brance jste ale poněkud polevili na tempu a spíše jen důsledně hlídali střední pásmo. Nebyla to chyba?

Asi máte pravdu. Ale celkově to byl vyrovnaný zápas i co se týče počtu šancí. Jakub Štěpánek chytal výborně a mohla rozhodnout jediná blbá střela. Ta přišla až v prodloužení...

Tomáš Duba

Inkasoval jsi dvakrát, ale obě střely byly velmi dobře umístěné...

První gól si moc vyčítat nemohu. Svačina to trefil nádherně pod víko. Byl blízko a navíc byl slušně rozjetý. Druhý gól jsem chytit mohl. Střela od modré čáry, ale uznávám, že se to chytat dalo. Nikdo mi neclonil, dráhu puku jsem poměrně dobře viděl.

V průběhu střetnutí jste měli oproti soupeři více možností hry v početní převaze. Byl v tomhle klíč k úspěchu?

Určitě. Přesilovek jsme dnes měli mnoho a je škoda, že se nedařily. Tady se často láme chleba. V tomhle směru se můžeme zlobit jen sami na sebe. Ve Vítkovicích je obrovské hřiště, proto byla snaha zasypat soupeře množstvím střel ze všech pozic, ale Jakub Štěpánek chytal opravdu spolehlivě.

Po pátku jste uhájili solidní čtvrtou tabulkovou pozici a existuje docela reálná varianta, že Vítkovice budou vaším rivalem ve vyřazovacích bojích...

Já si nechci předem vybírat žádného soupeře pro play-off. Budu rád, pokud udržíme současnou výhodnou pozici v tabulce. To by bylo fantastické. Jestli budeme hrát s Vítkovicemi, Spartou, nebo třeba Zlínem, je mi celkem jedno.

Na dnešní "derbymač" přijel tradičně velký počet třineckých fanoušků. Jak jsi vnímal mohutnou podporu týmu a časté skandování tvého jména?

Už minulý zápas byl tady ohledně atmosféry vynikající. Dnes sice nebylo vyprodáno, ale kulisa hlavně zásluhou našich fanoušků opět výborná. Chci jim touto cestou poděkovat. Byli slyšet rozhodně víc než domácí příznivci. Moc nám pomohli.