MISTR 2023/2024

Soupeř nás kvalitně prověřil, hodnotí Martin Adamský

18.08.2011 · Martin Stebel
K dalšímu přípravnému měření sil zavítal do Werk arény tým Skalice. Slovenská družina si vybudovala tříbrankový náskok, ale domácí Oceláři dokázali skóre v závěru otočit a nakonec triumfovali poměrem 5:3. Vítěznou trefu zaznamenal v předposlední minutě pohotovou tečí před brankovištěm Martin Adamský.

Okřídlený slogan říká: "Konec dobrý - všechno dobré". Závěrečné skóre sice vypadá hezký, ovšem herní projev asi ještě nebyl zcela optimální...

Souhlasím. Začali jsme trochu laxně a soupeř měl v úvodu možná více ze hry. Skalica nehrála vůbec špatně a docela slušně prověřila naše možnosti. Byli hodně efektivní k koncovce, naopak nám tam vůbec nic nespadlo. Zlepšení nastalo až v poslední třetině.

Celkový poměr střel byl 44:22 ve váš prospěch, ale konečný výsledek je relativně těsný. Čím si vysvětluješ slabší střeleckou potenci Ocelářů v prvních dvou třetinách?

Řekl bych, že občas zbytečně moc kombinujeme, hrajeme na krásu, chceme puk dotlačit skoro až do prázdné branky. Musíme hrát jednodušeji, přímočaře. Zkoušet pálit ze všech pozic, zvýšit důraz před brankovištěm. Naše hra je možná divácky atraktivní, ale chybí větší efektivita.

Až v posledním dějství se díky ofenzivní smršti povedlo zápas otočit. Střelecká bilance zní 21:3. Jaké byly instrukce v kabině před závěrečnou dvacetiminutovkou?

Bylo nám řečeno, ať hru zjednodušíme, že musíme vše cpát před branku. Zlepšili jsme pohyb a soupeř trochu odpadnul. Měli jsme i několik přesilovek, což nám pomohlo. Bylo jasné, že herně jsme lepší a něco tam dříve nebo později musí spadnout. To se nakonec potvrdilo.

V předposlední minutě jsi tečoval puk za Lakosilova záda...

Obvykle takové goly nedávám, ale tenhle se povedl. Byl tam nahozený puk od modré a prostě jsem jen nastavil hokejku. I takové goly člověka potěší. (směje se)

V minulém týdnu podstatná část základního kádru nejela na turnaj do Trenčína. Šanci dostali junioři a nově testovaní hráči...

Je asi dobře, že tam jeli mladí a trenéři měli možnost je vidět v akci. Snad se o svou šanci poperou. My jsme v té době trénovali v Třinci a myslím, že to byl smysluplně vyplněný čas.

Za měsíc startuje extraliga. Jak moc se už těšíš na ostré soutěžní zápasy?

Letní přípraváky jsou sice zajímavé, ale určitě se už hodně těším, až si konečně zahrajeme o body. Začátek ligy bude moc důležitý. Jako mistři nemůžeme nikoho podcenit. Doufám, že budeme předvádět hezký hokej a potěšíme diváky.