Spěváček: Za příležitost hrát jsem vděčný

15.02.2024 · Jakub Vaněček
Velký zápas pro třineckého juniora Vojtěcha Spěváčka. Ve svých 18 letech si odbyl svou premiéru za Oceláře. Na ledě strávil přes sedm minut, přičemž si připsal jednu střelu a jeden blok. Byl u výhry nad Olomoucí 6:1.

Do třinecké organizace přestoupil rodák z Tábora před začátkem minulé sezóny. Od té doby nasbíral v juniorce Ocelářů dohromady 102 startů. Středeční den pro něj byl velmi výjimečný. "O svém startu za áčko jsem se dozvěděl ráno, byl jsem hodně překvapený," povídal Vojtěch Spěváček.

Trenéři ho postavili do třetí formace na pravé křídlo Vránovy formace, kterou doplnil ještě Hrehorčák. "Havran byl mým mentorem před zápasem a taky Hrehy mi předával poznatky o tom, jak budeme hrát a kde se mám pohybovat. Právě díky nim ze mě hodně opadla nervozita. Jsem za tu příležitost vděčný," pochvaloval si debutant spolupráci se zkušenými spoluhráči.

Nastoupil do zápasu, ve kterém Oceláři přehráli Olomouc vysoko 6:1. "Lepší premiéru jsem si nemohl přát. Hodnotil bych to tak, že první třetina byla z naší strany slabší, poté přišel průvan v šatně a zvedli jsme se. Vidět to bylo hlavně ve druhé třetině, v té třetí periodě jsme si vedení pohlídali," dodal. On sám se mohl zapsat do střelecké listiny, jeho šanci na konci první třetiny vychytal Sedláček. "Ani nevím, jak to brankář hostů chytil, já mířil pod ruku, ale on tam byl včas," mrzelo útočníka s číslem 17 na zádech.

Jeho hlavním působištěm je třinecká juniorka. Letos už Spěváček nasbíral sedmatřicet kanadských bodů během třiačtyřiceti zápasů a je tak nedílnou součástí týmu. Skok do extraligy byl pro něj pochopitelně náročnější. "Rozdíly mezi juniorkou vidím hlavně v silových soubojích a v propracovanosti taktické hry. Bylo pro mě trochu těžší ustát hlavně ty osobní souboje," přiznává Spěváček, jenž si je vědom toho, že na své síle musí i nadále pilně pracovat.

"Snad si za Oceláře zase brzy zahraju!", dodal talent Ocelářů.

Dnes v 19:00 | Muži