Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Stále je na čem pracovat, potvrdil Bonk

10.10.2009 · Martin Stebel
Páteční duel Třince se Slavií přinesl svižný hokej a obecenstvo ve Werk aréně se nemohlo nudit. Domácí celek zdolal svého rivala z metropole poměrem 3:1. Svou obnovenou premiéru v dresu s dráčkem na prsou si odbyl velezkušený rutinér Radek Bonk. Není proto divu, že po zápase byl u kabin o jeho vyjádření značný zájem.

Vítězná premiéra na domácím ledě. Jaké jsou vaše bezprostřední zápasové dojmy?

Je to určitě vždy super, když se vyhraje, navíc se silným soupeřem. To je ještě větší radost. Naše výhra je zasloužená. Po minulé porážce s Pardubicemi by nás měl dnešní úspěch zvednout. V důležitých momentech nás výrazně podržel gólman, proto zápas mohu hodnotit jen pozitivně.

V Třinci jste zatím jen krátkou dobu. Jak probíhá adaptace na nový kolektiv a herní styl?

Trénoval jsem tady zatím jen dvakrát, to skutečně není moc. Dva týdny jsem nehrál soutěžní zápas. Sice jsem býval občas na ledě, ale přece jen zápasový rytmus je úplně něco jiného. Zatím to bylo z mé strany myslím v pohodě, ale rozhodně ne ideální. Budu se snažit zlepšovat.

Vaše formace byla nasazována na lajnu nejproduktivnějšího hráče extraligy Romana Červenky...

Skutečně naším úkolem bylo hlídat tuhle formaci. Červenka má zrovna fazónu, je nebezpečný. Byli jsme si vědomi toho, že pokud je uhlídáme, bude větší šance dnes vyhrát. Tak kvalitní hráč si vždy vytvoří nějakou šanci, ale celkově se nám povedlo je ubránit a nedovolit skórovat.

Někdy na začátku druhé třetiny jste byl blízko premiérové trefy. Po obkroužení klece a bekhendovém pokusu moc nescházelo, aby puk prošel do branky...

(směje se) Nechybělo moc. Zkoušel jsem tam puk protlačit, ale nevyšlo to. Nevadí. Hlavní je kolektivní úspěch. Snad dám gól někdy příště.

Vaše bilance na vhazování byla dnes podle očekávání výrazně kladná...

Snažím se. Úspěšnost na buly je někdy zbytečně přehlížený statistický údaj. Přitom když je vyhrajete, svému týmu dost výrazně pomůžete. To je pravidlo.

Ještě se stručně vrátím k vašemu angažmá v Třinci. Co bylo v kontextu jiných nabídek rozhodujícím faktorem pro tuto volbu?

Dostal jsem tady konkrétní nabídku. Znal jsem prostředí z výlukové sezóny NHL, proto nebylo třeba moc váhat. Jiné možnosti jsem vlastně ani seriózně nezvažoval. Třinec byl v danou chvíli jasnou volbou.