Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Těžký zápas a hodně cenné body, konstatuje Daniel Rákos

04.01.2013 · Martin Stebel
Byla to pořádná dřina, ale všechny body zůstaly doma! Extraligová premiéra v novém roce byla úspěšná a Oceláři prodloužili sérii výher ve Werk aréně na číslo šest. Na upracovaném vítězství poměrem 3:2 měl nespornou zásluhu také Daniel Rákos, autor velmi důležité vyrovnávací branky na 2:2.

Letos poprvé za tři body se Zlínem. Cesta k výhře ale byla značně trnitá...

Byl to dost těžký zápas, jsou to hodně cenné body. Zlín znovu dobře bránil střední pásmo a chodil do rychlých brejků. My jsme si nevytvořili žádný souvislejší tlak. Jsme ale moc rádi za toto vítězství.

Zlín má v aktuální sezoně obdivuhodnou bilanci na soupeřových ledech a dnes hosté rovněž hodně zlobili...

Zlín hrál hodně jednoduše. Všechno nastřelovali a zavírali mantinely. Tohle nám dělalo velký problém, ale jsme rádi za tři body. Není náhoda, že Zlín je letos venku tak nebezpečný. Umí perfektně zahustit střední pásmo, mají rychlé brejky, neustále nastřelují puky.

Vyrovnání se zrodilo díky poměrně překvapivé a rychlé akci s Davidem Květoněm...

Květák mi poslal puk od mantinelu, jen jsem do toho plácl. Puk šel přes brusli soupeře a spadlo to do branky. Byl to trochu šťastný gól, ale i takové platí.


28. minuta, Daniel Rákos - vyrovnáno 2:2! foto: Marian Ježowicz

Nezlomil vás ani neuznaný gól po kontroverzní situaci v závěru druhé části...

Byla to sporná situace a rozhodčí to posoudil, jak to posoudil. Mohl to být gól do šatny, což by bylo dobré pro psychiku. V poslední třetině jsme dali třetí gól a nakonec to dnes stačilo na výhru.

Jak zní hodnocení vzájemné spolupráce v útočné lajně Rákos - Hudler - Květoň?

S klukama se mi hraje dobře, jsou to určitě kvalitní útočníci, ale ještě se musíme trochu sehrát. Ještě to není úplně ono, mělo by to být o něco lepší.

Kouč Turek dnes vsadil na hru ve čtyřech formacích. Ušetřili jste síly?

Je třeba rovnoměrně rozložit síly. Budeme teď mít náročný program a hodně cestování. Hned zítra jedeme do Litvínova, potom doma Slavia. Čtvrtá lajna dnes odehrála dobrý zápas, dokázali si vytvořit tlak, byly na ně fauly. Hrát na čtyři formace určitě má smysl.

Fotogalerii z utkání Třinec - Zlín si můžete prohlédnout zde