Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Těžký zápas, cenné body - hodnotil Malec

05.10.2009 · Martin Stebel
Vítězná šnůra třineckých pokračuje. Ani popáté v řadě nenašli Oceláři svého přemožitele. Tentokrát si poradili s výběrem Kladna, které je především na domácím kluzišti silným rivalem. O tříbodovém zisku rozhodla trefa beka Tomáše Malce. Řízný defenzor pochopitelně neskrýval radost a ochotně se podělil o své dojmy.

Na Kladně se body nezískávají snadno, ale v neděli se vám povedlo naplno bodovat. Jak zní tvé zápasové hodnocení?

Bylo to mimořádně těžké utkání, věděli jsme, že Kladno doma body příliš nerozdává. Ze začátku nás zatlačili, měli převahu, hlavně přesilovky hrají skoro učebnicově. Musíme děkovat Dubisovi, že nás mnohokrát podržel. Chytil dost vyložených šancí a podle mě má rozhodující podíl na třech bodech.

Ke konci druhé třetiny jste otočili skóre díky tvé brance, která se v konečném účtování ukázala jako vítězná. Popiš tu situaci tvým pohledem...

Trochu šťastná trefa, ale i takové přece platí. Honza Peterek tam šel důrazně do prostoru brankoviště, puk se nějak odrazil od gólmana. Povedlo se mi uvolnit od modré čáry a sjet k bráně, puk se ke mě dostal a protlačil jsem ho do sítě.

Tvou trefu musel posvětit až videorozhodčí. Domácím se zřejmě nelíbil příliš důrazný atak na svého gólmana Kopřivu...

Přiznám se, že netuším proč to řešili u videa. Z mé strany tam nebyl nějaký přehnaný důraz směrem ke gólmanovi. Jen jsem se snažil ten puk došťourat do branky. Nemám pocit, že jsem Kopřivu nějak atakoval.

V posledních zápasech váš tým méně inkasuje. Čím si vysvětluješ zlepšení defenzivní činnosti?

Řekl bych, že nejpodstatnější je vždy výkon brankáře. Pokud cítíme, že vzadu se daří Dubisovi či Petrovi, tak se hned hraje mnohem líp celému družstvu. Je to psychická vzpruha. My momentálně z téhle pohody těžíme a sbíráme cenné body. Pevně doufám, že v tomhle budeme pokračovat

V úterý zavítá do Werk arény nebezpečný tým Pardubic s legendárním Haškem v brance...

Pro nás to bude naprosto normální zápas. Hašek, neHašek - potřebujeme doma vyhrát a potvrdit ty úspěchy z posledních kol. Vítěznou sérii nechceme ukončit.