Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Tolik prostoru na ledě jsem ani nečekal, culí se Lukáš Doudera

30.07.2015 · Martin Stebel
V rámci premiérového utkání letního přípravného cyklu Oceláři přivítali na svém kluzišti silného soka, běloruský Dinamo Minsk. Slezané na úvod sezony nechali odpočívat řadu opor, přesto v notně omlazené sestavě herně nezklamali. Střetnutí hodnotí benjamínek týmu, sedmnáctiletý LUKÁŠ DOUDERA.

Výsledkově sice utkání nedopadlo optimálně, ale zřejmě se shodneme, že herně jste určitě zanechali pozitivní dojem...

Utkání mohu opravdu hodnotit kladně. Myslím si, že na začátku přípravy není až tak důležitý výsledek, ale vlastní pocit ze hry. Samozřejmě nás mohou mrzet góly, které jsme inkasovali. Byli jsme místy lepším týmem, v našich silách bylo vyhrát, bohužel jsme dostali několik hloupých gólů, to nás trochu srazilo. Minsk je výborný soupeř, za výkon se určitě nemusíme stydět, spíš naopak.

Trenéři dnes nechali odpočívat několik stabilních opor. Tvůj "ice-time" byl proto poměrně vysoký...

Jsem hrozně rád za dnešní prostor na ledě, ani jsem s tím moc nepočítal, chci poděkovat trenérům, že jsem si mohl pořádně zahrát.

Před několika dny ses vrátil ze srazu reprezentační osmnáctky. V čem byl z tvého pohledu hlavní přínos kempu?

Sraz juniorské reprezentace mi dal hodně hlavně po taktické stránce. Hned v příštím týdnu jedu na memoriál Ivana Hlinky, kde jsem byl i v minulém roce. S nároďákem budeme chtít udělat alespoň stejný úspěch jako loni.Obranu Ocelářů po loňské sezoně opustili Vladimír Roth a Marek Trončinský, žádné příchody se v defenzivě zatím nekonají. Vnímáš proto naději na stabilnější pozici v A-týmu?

Šance je určitě větší, ale nemyslím si, že něco dostanu zadarmo. Bude záležet jen na mých schopnostech, kolik do toho dám procent, abych se propracoval do sestavy. Pokud do hry vložím sto procent, věřím, že bych si v áčku mohl zahrát víc než minulý rok, kdy jsem odehrál snad deset zápasů.

V jakých oblastech ještě musíš zabrat? Na první pohled je patrné, že oproti loňsku máš víc svalové hmoty...

V sedmnácti letech ještě stále rostu a nabírám svaly. V posilovně teď opravdu trávím víc času než kdysi. Bez síly a každodenního trénování by nešlo zvládnout fyzicky těžký zápas. S bráchou nejsme beci, kteří mají dva metry a váží sto kilo, musíme být komplexní hráči, abychom ukázali jiné než fyzické přednosti. Musíme mít například kvalitní rozehrávku. V našem kádru máme v obraně tolik osobností, že od každého se mohu něčemu naučit, něco odkoukat. Jsem opravdu rád, že se tady mohu hokejově vyvíjet. Třinec je v tomto směru skvělý klub!