Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

V pátek proti boleslavskému Bruslařskému klubu

15.10.2009 · Adam Sušovský, Michal Samiec
Poprvé od startu extraligy ve středu 9. září měla nejvyšší soutěž v pracovním týdnu plánované volno. Kolotoč zápasů se znovu rozeběhne v pátek. Oceláři si po porážce v Českých Budějovicích chtěji spravit reputaci na Mladé Boleslavi, která se v úvodu soutěže prezentuje solidní výkonností. Sponzorem dnešního utkání je společnost BYTOSLAN spol. s r.o. Bytoslan zajišťuje údržbu bytového a nebytového fondu, provoz lanové dráhy Oldřichovice - Javorový vrch.

V pátek nabere kolotoč soutěže znovu vysoké obrátky a na hokej se půjde taky do třinecké Werk arény. Do města pod Javorovým totiž zavítá klub vedený kapitánem a stále ještě hrající legendou třineckého hokeje - Richardem Králem. Oceláři na svém ledě přivítají velké překvapení letošního ročníku, houževnatý a nevyzpytatelný Bruslařský klub z Mladé Boleslavi.

O soupeři

Náš páteční soupeř, BK Mladá Boleslav, se stal zcela jistě jedním z nejpříjemnějších překvapení uplynulého ročníku O2 extraligy. Středočeši totiž ustáli loňskou baráž s Ústím, finanční problémy v létě a nyní se velmi úspěšně zabydlují ve středu tabulky. Momentálně patří Mladoboleslavským průběžné sedmé místo. Na čtvrté Oceláře ztrácí před druhým vzájemným měřením sil v této sezóně čtyři body. Většinu svých bodů ovšem svěřenci trenéra Vladimíra Čermáka posbírali na svém ledě. Z arén soupeřů odvezli v osmi odehraných zápasech pouze osm bodů.

Hlavní opory:

Hlavní oporou klubu je extřinecký Richard Král. Jeden z nejlepších hráčů historie třineckého hokeje (500 extraligových zápasů, 209 branek + 359 asistencí = 568 bodů) ukazuje své dovednosti i v Metrostav aréně. S čtrnácti kanadskými body (9+5) vede produktivitu svého týmu a je zároveň nejlepší střelec Mladoboleslavských. Svou herní pohodu této sezóny předvedl také v utkání se Zlínem, kdy s velkou elegancí proměnil samostatný nájezd po vzoru švéda Forsberga. Pozornost si ale třinecká obrana musí dávat také na Lukáše Pabišku, zatím sedmigólového střelce, který přišel do Mladé Boleslavi v létě z konkurenčního Liberce.

Předchozí zápasy Mladé Boleslavi:

V úvodu soutěže předváděli Středočesi vyrovnané výkony, které je vynesly na špici tabulky. V posledních čtyřech zápasech ale přišel útlum v podobě tří proher, které znamenaly pád na sedmou příčku. Bruslaři nestačili na Pardubice (2:4), Slavii (1:6) a v posledním kole Zlínu, se kterým padli po samostatných nájezdech (4:5). Jedinou výhru z posledních čtyř zápasů si připsali v derby na ledě Liberce. Tam svého rivala zesměšnili v poměru 6:2.

Statistiky:

Umístění v tabulce: 7.
Bilance: 15 zápasů, 6-2-1-6, skóre 43:37, 23 bodů
Bilance venku: 8 zápasů, 2-1-0-5, skóre 19:25, 8 bodů
Lídr kanadského bodování: Richard Král 14 (9+5)
Nejlepší střelec: Richard Král 9
Nejlepší nahrávač: Tomáš Sýkora a Michal Macho 8
Nejproduktivnější obránce: Valdemar Jiruš 4 (3+1)
Nejtrestanější hráč: Jaroslav Kasík 63
Nejlepší v +/-: Richard Král a Boris Žabka +7
Brankáři: Marek Schwarz, 14 zápasů - 7 výher a 7 proher, úsp. 92,89 %, prům. 2,38 g/z
Michal Valent, 2 zápasy - 1 výhra a 1 prohra, úsp. 94,81 %, prům. 2,35 g/z

Vzájemný zápas

První vzájemný zápas letošní sezóny patřil domácím, tedy Mladé Boleslavi. Bruslaři Oceláře přetlačili na svém ledě 3:1. Ve vyrovnaném zápase Třinec doplatil na slabinu úvodních kol - špatnou produktivitu. Jediný gól Ocelářů tehdy vsítil z přesilové hry Daniel Seman. Připomeňmě ještě, že za Boleslav skóroval dvakrát Richard Král.

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Král (Žabka, Sup), 14. Král (Žabka, Kasík), 59. Boháč (T. Sýkora, Macho) - 11. Seman (Balej, Kohn) Rozhodčí: Šindler, Pešina - Pešek, Bláha. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3120. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

O Ocelářích

Třinečtí Oceláři si užívají snový vstup do nové sezóně. Po patnácti odehraných kolech se totiž vyhřívají na hezkém čtvrtém míste, v těsném závěsu za nejlepšími týmy soutěže. V sestavě se pomalu rozkoukávají také noví hráči. Už dva zápasy si v dresu s dráčkem na prsou odkroutil velezkušený útočník Radek Bonk, v Českých Budějovicích nastoupil poprvé Tomáš Pospíšil, nová posila do útoku. Případná výhra může Ocelářům znovu příblížit čelo soutěže a vylepšit tak pozici do nedělní bitvy na ledě prvních Vítkovic.

Hlavní opory:

Do čela produktivity Třineckých se před Martina Růžičku dostal Ladislav Kohn. Zkušený útočník, který přišel pod Javorový v létě je zároveň nejlepší nahrávač soutěže a právě s Růžičkou a Polanským tvoří nejúdernější první formaci Ocelářů. V obraně čistí prostor a vydatně podporuje ofenzívu bek Lukáš Zíb. Ten přišel do kádru Ocelářů z Mladé Boleslavi, která může jeho odchodu zatím jenom litovat. Robustní hráč je totiž druhým nejproduktivnějším obráncem celé soutěže.

Předchozí zápasy Třince:

V posledních třech zápasech je bilance Třineckých záporná. Jediný slezský tým soutěže nestačil doma na Pardubice a vysoko podlehl 1:5. Pak přišla omluva - zodpovědný výkon před domácími diváky totiž dovedl Oceláře k vítězství 3:1 s pražskou Slavii. V posledním kole ovšem svěřenci trenérů Marka a Kopřivy znovu klopýtli. Na jihu Čech totiž nestačili na Mountfield a prohráli 2:4.

Statistiky:

Umístění v tabulce: 4.
Bilance: 15 zápasů, 8-1-1-5, skóre 47:39, 27 bodů
Bilance doma: 7 zápasů, 4-0-1-2, skóre 22:18, 13 bodů
Lídr kanadského bodování: Ladislav Kohn 17 (5+12)
Nejlepší střelec: Martin Růžička 8
Nejlepší nahrávač: Ladislav Kohn 12
Nejproduktivnější obránce: Lukáš Zíb 11 (3+8)
Nejtrestanější hráč: Jiří Polanský 30
Nejlepší v +/-: Ladislav Kohn +11
Brankáři: Tomáš Duba, 8 zápasů - 6 výher a 2 prohry, úsp. 93,44 %, prům. 2,30 g/z
Peter Hamerlík, 8 zápasů - 3 výhry a 5 prohry, úsp. 91,57 %, prům. 2,86 g/z

O zápase

Utkání šestnáctého kola hokejové O2 extraligy startuje v třinecké Werk aréně v pátek 16. října od 17:00 hodin. Sledovat jej můžete také na webu. Redakce hcocelari.cz pro Vás připravila pravidelný on-line přenos. Sponzorem dnešního utkání je společnost BYTOSLAN spol. s r.o. Bytoslan zajišťuje údržbu bytového a nebytového fondu, provoz lanové dráhy Oldřichovice - Javorový vrch.

Sestavy z minulého zápasu:

BK Mladá Boleslav: Schwarz – Žabka, Kasík, Šterbák, Duben, Jiruš, Čížek, Lehikoinen – Pabiška, Král, Sup - Bahenský, T. Sýkora, Boháč – Fabuš, Šagát, Macho – Gajovský, D. Vrbata, Handlovský.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík - Zíb, Hrabal, Malec, Seman, Cartelli, Výtisk, Andersons, Lojek - Růžička, Polanský, Kohn - Květoň, Peterek, Martynek - Polák, Bonk, Tomas - Hampl, Kanko, Pospíšil.