V pátek se Oceláři představí na ledě Komety

03.09.2020 · Martin Stebel
Semifinálové boje v rámci letního turnaje Generali Česká Cup sice zrušily pozitivní koronavirové nálezy v kabině Plzně, ale Oceláři přesto v aktuálním týdnu rozhodně nechtějí zahálet. V pátek 4. září čeká úřadující mistry zápasový test na ledě brněnské Komety. Na jihu Moravy bude úvodní buly vhozeno v 17:00.

HC Kometa Brno

Tým zpod legendárního hradu Špilberku prošel po konci uplynulého ročníku poměrně rozsáhlou přestavbou. V kádru už nadále nebudou mimo jiné působit ostřílení veteráni Erat s Plekancem. Defenzivní muziku nebude tvrdit dvojice zkušených Slováků - Malec s Barankou. Také na klíčovém postu gólmana nastala změna. Do Českých Budějovic putoval strůjce dvou titulů Marek Čiliak. Roli jedničky mezi třemi tyčemi by proto měl plnit Karel Vejmelka. V kolonce příchodů registrujeme velmi zajímavá jména. Ze Zlína přišel kreativní lotyšský zadák Ralfs Freibergs, útočné schopnosti bude chtít naplno prezentovat produktivní Rakušan Peter Schneider. O góly by se mohl nově starat rovněž třineckému publiku známý Jakub Klepiš.

Kometě se zatím v období před zahájením Tipsport extraligy výsledkově ani herně příliš nedařilo. V rámci letního Generali Česká Cupu totiž prohráli pět ze šesti zápasů. V posledním měření sil v základní skupině dokázali Jihomoravané přetlačit Hradec 3:2, byla to však "Labutí píseň." Svěřence trenérského kvarteta Zábranský, Horáček, Pokorný a Bělohlav čeká už ve čtvrtek přípravné klání ve Zlíně. Nabitý program Brňané vítají: "Přijali jsme nabídku Třince, kterému odpadl duel s Plzní. Sice budeme hrát dva zápasy ve dvou dnech, ale to nám rozhodně nevadí. Jsme v přípravě a zápasy využijeme k tomu, abychom vyzkoušeli a viděli všechny naše hráče v akci, včetně gólmanů. Pro hráče je vždy lepší hrát než trénovat," řekl na brněnském webu asistent Kamil Pokorný.

Sestava Brna v předchozím utkání: Vejmelka (Kacetl) – Freibergs, Němec (A), Pyrochta, Zábranský, Gulaši, Svozil, Bartejs – Zaťovič (C), Holík, Mueller – Brabenec, Klepiš, Schneider – Valský, Rákos, Šoustal – Kusko, Střondala, Horký.

Z kabiny Ocelářů

Semifinále poháru se nekoná, finále zvedne oponu až příští středu, což ale určitě neznamená, že Slezané v těchto dnech zvolňují tempo. Kolektiv z WERK ARENY chce být na zahájení nové soutěžní sezony co nejlépe připraven. K tomu nejlépe slouží právě zápasové zkoušky. Paradoxně právě na ledě Brna odstartují už za dva týdny Tipsport extraligu. Páteční utkání v DRFG aréně je tedy možno vnímat jako vhodnou generálku na ostrou konfrontaci o cenné ligové body.

"Zrušení zápasu s Plzní nám přineslo jisté komplikace, ale jsme rádi, že nám Kometa vyšla vstříc a můžeme proti Brnu nastoupit. Ohledně konkrétní sestavy ještě nemáme definitivně jasno, rozhodneme se na základě večerního tréninku ve čtvrtek. Kometě se sice zatím v poháru moc nedařilo, ale je to velmi kvalitní soupeř. Pevně věřím, že nás pořádně prověří," doufá asistent trenéra Marek Zadina.

Sestava Ocelářů v předchozím utkání: Kořenář – M. Adámek, M. Doudera, D. Musil (A), Galvinš, Kundrátek, Zahradníček – Kurovský, Marcinko (A), Chmielewski – Dravecký (C), Miloš Roman, Hrehorčák – Jašek, M. Kovařčík, D. Kofroň – Šedivý, R. Veselý, A. Raška.

O zápase

Termín utkání: pátek, 4. září 2020, 17:00