MISTR 2023/2024

Vlado Dravecký mladší bude reprezentovat Česko

09.07.2024 · Klub
V Třinci se naučil hrát hokej. S drakem na prsou válí od šesti let, tedy od chvíle, kdy se na jaře roku 2014 do Slezska za hokejem přestěhoval táta Vlado. Před rokem se Vlado Dravecký mladší přesunul na Slovensko. Udělal maximum pro to, aby mohl reprezentovat Slovensko. Teď se ale rozhodl pro jiný krok. Vlastní zároveň i české občanství, bude nosit národní dres země, ve které vyrostl. Dravec junior byl nominován do reprezentace české osmnáctky pro prestižní Hlinka Gretzky Cup.

Vlado Dravecký mladší je velkým talentem, který vychovala třinecká organizace. Je mu stále teprve 16 let, ale už nyní se jeho jméno spojuje s draftem NHL, který by ho měl čekat za dva roky.

Dres Ocelářů nosil až do roku 2023. Na uplynulou sezonu se přesunul na Slovensko. Hrál první ligu za repre výběr do 18 let, později taky extraligu za Košice. Stal se druhým nejmladším střelcem tamní nejvyšší soutěže, když se v říjnu minulého roku prosadil do sítě Nových Zámků. V ten mu bylo přesně 15 let, 10 měsíců a 12 dní.

Toto léto se rozhodl udělat dva významné kariérní kroky. Ze Slovenska se přesouvá do Skandinávie, kde vyslyšel volání špičkové organizace pro hokejový rozvoj v Rögle. Druhým krokem je, že namísto Slovenska bude mladý Dravec reprezentovat Česko. Trenér David Čermák ho nominoval na letní Hlinka Gretzky Cup.

Klubový web přináší kompletní vyjádření Vladimíra Draveckého mladšího k tomuto rozhodnutí.

"V Česku žiju od svých šesti let, je to země, ve které jsem strávil největší část svého života. Je to země, která mě hokejově vychovala, kde se cítím doma a kde mám nejvíc kamarádů. Narodil jsem se sice v USA, takže mám i americký pas, ale ve Spojených státech, byť jde o mou rodnou zem, se doma necítím. Vzhledem k mým kořenům se nabízelo, abych reprezentoval Slovensko, taky jsem za něho několikrát v mládežnických kategoriích nastoupil, a v jednu chvíli zcela vážně nad touto možností i uvažoval. Z tohoto důvodu jsem také strávil uplynulý ročník na Slovensku, abych měl jednoho dne možnost svobodné volby. Chci hrát mezinárodní hokej a na Slovensku v současné době necítím o své služby takový zájem, což samozřejmě plně respektuji. Vzhledem k faktu, že jsem člověkem žijícím dlouhá léta v Česku, tady jsem vychodil všechny školy, v českém klubu jsem si prošel od přípravky prakticky všemi kategoriemi, považuji své rozhodnutí za přirozené. Doma jsem v Třinci, rozumím českému jazyku, s Českem mám spojených 90 % všech hokejových zážitků. Vůči Slovensku nechovám žádnou zášť, vždy jsem se vnitřně cítil spíš Čechoslovákem a vždy ve mně velký kus Slovenska zůstane. To ani jinak nejde."

Dnes v 16:00 | Muži
Rouen Dragons