Nová sezona startuje: Oceláři se chtějí stále zlepšovat

Oceláři na oficiální tiskové konferenci představili plány, novinky i dresy pro novou sezonu. Přímo ve WERK ARENĚ se zástupců vedení klubu i hráčské kabiny mohli na to, co je zajímá, ptát i fanoušci.

S terčem na zádech, jako červený hadr na býka.

V takové roli vstupují Oceláři, coby multiobhájci pěti extraligových titulů, do nové hokejové sezony.

Ne poprvé, takže ví, do čeho jdou. "A bude to zase nesmírně těžké," prohlásili shodně prezident klubu Ján Moder se sportovním ředitelem Janem Peterkem, hlavním trenérem Zdeňkem Motákem i kapitánem týmu Petrem Vránou na předsezonní tiskové konferenci, kterou Oceláři oficiálně zahájili novou hokejovou sezonu.

Dotazům televizních štábů, hokejových novinářů a stejně jako loni také fanouškům klubu, se zodpovídali ve středu odpoledne v prostorách VIP restaurace ve WERK ARENĚ. Oceláři během hodiny a půl dlouhé diskuze zdůrazňovali slovo pokora, se kterou klub vstupuje do nové sezony. "Jsem stejný fanoušek jako vy. Takže bych si přál především to, aby nám hra našich Ocelářů dělala radost," řekl Moder s tím, že žádné jiné konkrétní sportovní cíle si klub na začátku sezony nestaví.

Oceláři zahájí sezonu už tento víkend dvěma venkovními zápasy Champions Hockey League, už ve čtvrtek dopoledne tým ve vyprodaném letadle s více než 130 fanoušky odlétá do Švýcarska. Extraligu obhájci titulu zahájí v úterý 17. září na ledě Sparty, doma se Třinec představí poprvé v pátek 20. září v zápase s Českými Budějovicemi. Ten bude slavnostní, utkání bude předcházet ceremoniál s vyvěšením mistrovské vlajky pod strop WERK ARENY.

Klub na tiskové konferenci ukázal také dresy. Nejzásadnější novinkou je návrat červené kombinace pro domácí duely, design samotných dresů je ale oproti minulé sezoně takřka totožný. "Už před minulou sezonou jsme si jasně řekli, že dresy s motivy Třineckých železáren a Javorového jsou dresy na delší časové období. Letos došlo jen k zásadnímu upgradu, kdy se nám díky spolupráci s partnery klubu i Tipsport extraligy podařilo odstranit barevné podklady reklam. Dresy jsou tak ještě čistší, dominují v nich klubové barvy" řekl tiskový mluvčí klubu Ondřej Kuchař.

Oceláři mají pro sezonu připravenou domácí červenou sadu, venkovní bílou a případně i třetí černou sadu.

V nové sezoně se fanoušci mohou těšit také na připravovaný celovečerní dokument z dílny O2 TV Sport, který bude mít svou oficiální premiéru v období Vánoc. Očekávanou novinkou jsou rovněž nové webové stránky klubu, které budou spuštěny už tento pátek. Od středy je zároveň ve fanshopu dostupná nová fantasy kniha Kronika beskydských draků, která ve speciálním vydání pro Oceláře, odhaluje také tajemný příběh DRÁČKA WERKÁČKA. Také v nové sezoně bude klub pokračovat ve spolupráci se základními školami, vytvářet dětské sektory a speciální program pro malé fanoušky. Dospělá komunita se znovu bude moct sházet na pravidelných hospodských kvízech v Radegastovně Pod padákem.

"Já hlavně chci, aby se naši hráči pořád zlepšovali. Vždycky totiž můžete být lepší. A také si přeju, abychom nadále hráli dobře jako tým. Aby slovo Familia, které dnes má spousta našich fanoušků na tričkách, v Třinci platilo i nadále a bylo nade vše," řekl hlavní kouč Zdeněk Moták, jaké přání má před sezonou on. Fanouškům nastínil i situaci okolo zraněných opor týmu Martina Růžičky, Andreje Nestrašila či Jakuba Jeřábka.

"Všichni tři trénují. Kuba Jeřábek trénuje i na ledě, ale sám. U něj máme jediné pevné datum, 8. října jde na poslední kontrolu k lékaři, po které by mohl dostat zelenou k návratu do plné zátěže. V případě dalších hráčů to upřímně nevím. Může to být záležitost měsíce i měsíců. Bude záležet jen na tom, jak se oni sami budou cítit. Na nikoho nebudeme v otázce návratu tlačit," řekl Moták s tím, že i navzdory citelným absencím Oceláři berou velmi vážně také zápasy v Champions Hockey League, kde by klub chtěl dojít co nejdál.

A s jakým poučením z minulosti Oceláři do nové sezony vstupují?

"Z poslední sezony víme, že nejdůležitější je starat se sami o sebe a neřešit blbosti," řekl s úsměvem prezident klubu Ján Moder. "Víme, že žádný zápas, ve kterém prohráváte, není prohraný. A žádný zápas, ve kterém vedete, není vyhraný," doplnil jej Moták a pobavil tím kapitána Petra Vránu. "Trenére, to jste řekl hezky. Ale když navážu vážně, byli bychom hloupí, kdybychom si z posledního play off a emocí, které ho provázelo, nic nevzali. Za sebe a tým můžu říct, že ze všeho nejdůležitější je vzájemná komunikace."