Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Vojtěch Polák: Buďme vděční za dva body

04.01.2010 · Martin Stebel
Premiérové střetnutí čerstvě zahájeného kalendářního roku dokázali Oceláři vyhrát. Po nervydrásajících nájezdech zdolali žlutočerný Litvínov 4:3. Tradičně spolehlivý exekutor penalt a autor vítězné branky Vojtěch Polák proto mohl zápas okomentovat v převážně pozitivním duchu.

Vojto, může v kabině po dobře rozehraném úvodu a vedení 3:1 panovat s triumfem po nájezdech spokojenost, či převládá pocit hořkosti ze ztráty bodu?

Byl to hodně těžký zápas. Litvínov se v poslední době herně i výsledkově zvedl a pravidelně sbíral body. První třetina nám vyšla docela dobře, ale v závěru jsme poměrně lacině inkasovali a to byla voda na jejich mlýn. Vyrobili jsme dost chyb, které soupeř dokázal trestat. Měli jsme vyhrát v normální hrací době, ale hokej je nevyzpytatelný a často rozhodují detaily. Litvínov byl zdatným soupeřem. Buďme proto vděční i za ty dva body.

V polovině zápasu jste vedli o dvě branky. Kde hledáš důvody, že jste poněkud polevili tempo a umožnili Litvínovu vyrovnat skóre?

Těžko říct. Do poloviny zápasu jsme skutečně hráli slušně a byli lepší. Potom Litvínov začal lépe napadat a hýřil aktivitou. Náš přístup byl trochu laxní a ztrátou koncentrace jsme vedení ztratili. To se nesmí opakovat. Aktivně musíme hrát celých šedesát minut.

Vojtěch Polák versus Petr Franěk

Jedním z pozitivních aspektů dnešního zápasu byla úspěšnost přesilových her. Všechny tři branky v početních výhodách...

Přesilovky neustále pilujeme. Nejen v těchto dnech, ale celou sezónu na tom pracujeme. Dnes jsme hráli přesilovky slušně, ale ke konci to bylo zase dost utrápené. V přesilovkách občas rozhodují maličkosti, ale je zbytečné se na něco vymlouvat. Dvojnásobné výhody bychom určitě využít měli...

Zápas dospěl do dramatických nájezdů. Tvá letošní úspěšnost je impozantní a rovněž dnes jsi svou parádní disciplínou potěšil oko domácího fandy...

Z působení ve Varech se znám s Petrem Fraňkem. Předpokládal jsem, že bude čekat mou kličku do bekhendu. Do poslední chvíle jsem vyčkával, jak zareaguje. Nakonec jsem to Fráňovi zkusil dát pod betonem, který lehce zvednul. S trochou štěstí to prošlo.

Fraňkovi se v nájezdech příliš nedařilo a do branky šel opět Jaroslav Hübl. Byl jsi překvapen touto golmanskou rošádou?

Hübla moc neznám, proti němu jsem jel snad jen jednou minule u nich. Litvínov potřeboval nějaký impuls, chtěli nás změnou brankáře asi zaskočit. I na druhý nájezd jsem si věřil a je fajn, že z toho byl taky gól. V konečném součtu jsou dva body docela příjemné.