Voženílek: Chtěli jsme vyhrát víc!

16.10.2022 · Adam Sušovský
Tohle je Třinec! Oceláři zakončili fantastický týden čtvrtou výhrou na domácím ledě v řadě, tahle má velkou cenu: Třinečtí hokejisté totiž v první repríze jarního finále porazili Spartu 4:2. Fantastickou kulisu a obrat ve skóre zhodnotil Daniel Voženílek.

Dvakrát v zápase jste prohrávali, pokaždé jste dokázali srovnat a nakonec jste Spartu ve skvělém zápase přetlačili v závěrečné třetině. Co byl dnes klíč k úspěchu?

Víme, že je Sparta kvalitní soupeř. Zhruba takový zápas jsme očekávali a já bych řekl, že rozhodla jednoduchá věc: Chtěli jsme víc vyhrát. Je to hodně o detailech, nám se poslední zápasy daří. Bojujeme jako tým, vyhráli jsme zaslouženě a jsme rádi za další tři body.

Jak důležité bylo, že jste se do zápasu zvládli vždy po gólu Sparty rychle vrátit a vyrovnat?

Vždycky to je povzbuzující. Dostat první gól je nepříjemné, ale Hreho (Patrik Hrehorčák) dal i v oslabení skvělý gól. To je výborné, na střídačce je pak atmosféra lepší a momentum zápasu se přetáčí na naší stranu.

Ukazuje se lepší pohoda uvnitř týmu i tím, že na rozdíl od zápasů s Vítkovicemi nebo Libercem, už jste schopni vedení v klidu udržet až do konce?

Začíná si to sedat. Na mítincích před zápasy si vždycky něco říkáme k naší hře a je to vidět. Detaily, o kterých mluvíme, plníme a už k nim přidáváme i vítězství. A to je nejdůležitější.

Zápas navíc i dnes rozhodly přesilové hry...

A nám v poslední době přesilovky docela jdou! Odkočili jsme díky využité přesilovce na dvoubrankový rozdíl, pak už jsme to ubojovali. Myslím, že jsme v posledních minutách Spartě moc šancí na zvrat skóre ani nedali.

Na ten gól Martinu Růžičkovi na 4:2 jsi v přesilovce přihrával ty, v těžké pozici v souboji s hráčem to vypadalo, že Sparťan vyhodí puk ven ze třetiny. Jak se ti povedlo prostrčit střelu k Růžičkovi?

Vypadl tam před nás puk, chtěl jsem zabojovat. Cítil jsem, že mám ještě šanci, tak jsem skočil do souboje a povedlo se to.

První lajna tím potvrdila, že šlape... V podstatě jste to byli vy, kdo rozhodl ve třetí třetině zápas.

Je tam Martin Růžička, že jo... Všichni víte, co to je za hráče. Co k tomu mám víc říct? Je s ním i s Marcim (Tomášem Marcinkem) radost hrát. Daří se nám.

Ty sám jsi jarní finále nehrál, cítil jsi ale na ledě jako nový hráč Ocelářů, že se oba tým potkávají od té doby poprvé?

Učtiě. Hlavně na Spartu chodí i více lidí, diváci byli skvělí. Potkaly se dnes dva nejlepší týmy v extralize, tohle byl prestižní zápas pro celou republiky.