MISTR 2023/2024

Voženílek: Reprezentace je motivace do další práce

13.11.2023 · Adam Sušovský
O víkendu patřil k nejvýraznějším postavám národního týmu na vítězném turnaji Karjala, už v pondělí se hlásil na tréninku Ocelářů. Daniel Voženílek v národním dresu potvrdil skvělou formu a doufá, že si ji přenese i do dalších zápasů. Nejlépe už v úterý v play off Ligy mistrů!

Stihl sis po návratu z reprezentace vůbec odpočinout?

Moc ne, přijel jsem domů v neděli v noci a hned ráno šel na trénink. Odpočinek tak nebyl žádný, ale dneska už se vyspím a bude to dobré.

Během tréninku i po něm ses usmíval, evidentně ti i skvělé výkony v reprezentaci udělaly radost. To se pak únava vstřebává snáž, že?

Minulý rok jsem za sezonu odehrál asi sto zápasů a říkám to pořád, že každý zápas je pro tělo dobrý trénink. Čas na posilovnu i odpočinek si pak člověk vždycky nějak najde. Je to pro mě zároveň motivace do další práce. Jsem rád, že mi to klape na všech úrovních hokeje. Teď už jsem ale zpátky v klubu a budu se soustředit na to, abychom navázali na naši šňůru vítězství a bodových zápasů.

Češi uchvátili fanoušky ofenzivním hokejem i vítězstvím na turnaji, kde se v historii reprezentaci moc nevedlo. Jak sraz hodnotíš?

Bylo to zajímavé. Celý realizační tým byl nový, kouč Radim Rulík trošku změnil systém hry. Sešli se i kvalitní hokejisté a turnaj nám vyšel. Bude důležité na to ale na dalších srazech navazovat.

Ukázalo se na Karjale, jak kvalitní česká extraliga v letošní sezoně je?

Byla to jedna z myšlenek, kterou jsem měl už před turnajem. Možná to bude znít někomu zvláštně, ale extraliga je aktuálně po NHL, alespoň pro mě, se švédskou ligou v TOP3 na světě. A myslím, že jsme to ve Finsku o víkendu taky ukázali. Samozřejmě ale bude třeba to dál i potvrzovat.

V úterý Oceláře v Lize mistrů rovnou čeká švédský soupeř...

Mají taky hodně kvalitní ligu, se Skellefteou jsme loni hráli. Na reprezentaci jsem se bavil s klukama, co ve Švédsku letos hrají, a všichni říkali, že jsou jedním z nejlepších tamních týmů. Připravíme se a doufám, že všem ukážeme, že Třinec umí vyhrávat i na mezinárodní úrovni.

Zároveň to bude zápas s přízviskem play off. Je to v kabině cítit?

Akorát jsem nad tím během tréninku přemýšlel, když jsem na mantinelu viděl nápis play off. Říkal jsem si, že číst si to v půlce listopadu je zvláštní. Ale je to tak a já se těším na kvalitní hokej.

Jak se na zápas těší ostatní Oceláři?

V pondělí jsme potrénovali dobře, ukázali jsme si nějaká videa soupeře a těšíme se. Oni se budou snažit hrát hodně na puku, ale když na ně zatlačíme, udělají chyby. Doufám, že postoupíme!