Voženílek: Rozhodly speciální týmy. Soupeř trestal, my ne

21.01.2024 · Ondřej Kuchař
Dal dva góly, získal několik přesilovek. Byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Nic z toho ale Daniela Voženílka netěšilo. Logicky. Z Pardubic Oceláři odjeli bez bodového zisku. Na ledě extraligového lídra padli 3:5. "Napadalo nám to tam. Do úterního utkání s Kometou si tenhle zápas musíme rozebrat a poučit se," hodnotil nepovedený duel dvougólový střelec.

Nepovedený start utkání nás stal zápas, souhlasíš?

Určitě, bohužel. Já jsem tam udělal hloupý faul, oni to potrestali. Obecně dneska speciální týmy rozhodly. My jsme naše přesilovky až na jednu ve třetí třetině nevyužili, domácí nás naopak trestali několikrát.

Čím to, že nám nástup do utkání tolik nevyšel?

Těžko říct, fakt nevím. Napadalo nám to tak. Dali nám jeden gól, pak druhý, třetí. Potom jsme hru vyrovnali, začali jsme je přehrávat. Dali jsme nějaké góly, zápas jsme zdramatizovali, ale domů žádné body nevezeme.

Sám ses prosadil dvakrát. Poprvé tečí, podruhé po krásně proměněném úniku při oslabení. Opět jsi vytáhl svoji oblíbenou Forsbergovu kličku. Věděl jsi dopředu, co uděláš?

Minulý rok jsem chtěl několikrát Romana Willa překvapit při nájezdu střelou. Ani jednou mi to nevyšlo. Teď jsem chtěl vymyslet nějakou kličku. Vyšlo to, ale jak říkám, k bodům to stejně nepomohlo.

Opět ses dostával do spousty soubojů s pardubickými soupeři. Bylo už něco za hranou?

Beru to jako součást hokeje. Potkáváme se na ledě, všichni do toho jdeme naplno. Tyhle souboje z toho pak pramení.

Poprvé v našem dresu nastoupil po výměně David Cienciala. Co na jeho výkon říkáš?

Rozhodně jsme rádi, že ho máme. Víme, jaké má Činel dovednosti, jakou má střelu. Jsme rádi, že ho máme v týmu.