Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Vrána: Litvínov hrál výborně, ale jdeme dál a budeme bojovat

11.03.2023 · Adam Sušovský
Skoro celých dvanáct měsíců čekal Petr Vrána na svůj další extraligový gól, rána kapitána přišla v pravou chvíli. Ona to vlastně nebyla rána, bylo to nádherné sólo a elegantní zakončení, které znamenalo vítězství a postup Ocelářů do čtvrtfinále! Třinec vyhrál v Litvínově 4:2, celou sérii ovládl v poměru 3:0 a na jmého dalšího soupeře musí čekat.

Je to velká úleva?

Máme samozřejmě radost, každý by měl. Jsem rád, že se nám podařilo hlavně postoupit, zvládat v sérii zápasy, které byly o gól. Litvínov hrál výborně, byl silný, ale my to zvládli, jdeme dál a máme teď čas na přípravu. 

Jak velké zadostiučinění pro tebe je tvůj gól, navíc vítězný?

Nemám teď na ledě takový čas jako před zraněním, protože přesilovka nám funguje, kluci hrají oslabení a já měl zdravotní problémy i po návratu na led, pořád nejsem úplně stoprocentní. Naše lajna dnes měla jednu šanci a tu využila. Jedno, kdo z nás gól dal. Hlavně, že jsme vyhráli. 

Jak se ta branka zrodila?

Kluci v lajně udělali skvělou práci, mně se to tam najednou celé otevřelo. Já byl překvapený, že můžu až do branky v podstatě bez kontaktu s nikým… Když nepočítám Ligu mistrů, gólová pauza byla dlouhá. Góly chce dávat samozřejmě každý, ale v play off je nám to fakt jedno.

Jaká to byla s Litvínovem série?

Velice vyrovnaná! Litvínov má hodně mladé a šikovné kluky, bojovali, často šli na hranu. Řekli si, že tak to budou hrát a neudělali nám to jednoduché. Výborně bruslili, vzali nám dost sil. 

Vnímali jste, že vás řada expertů před začátkem série odepisovala?

Ne, to jsme nevnímali, soustředili jsme se na sebe. Play off je jiná soutěž, teď uvidíme, na koho půjdeme dál. Připravíme se a budeme bojovat, jako vždycky.

Ukazuje se, že má Třinec tým, který je pro play off jako dělaný?

Tahle série a výsledek jsou skvělé, ale ještě celé play off máme před sebou.